1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Bodrum'un Doğal Güzellikleri Nelerdir?

Konu, 'Türkiyem ve Şehirlerimiz' kısmında Seyyah tarafından paylaşıldı.

 1. S

  Seyyah Yeni Üye

  Muğlanın Bodrum ilçesinin Doğal Güzellikleri Hakkında Bilgiler. Bodrum'un inanılmaz güzellikleri var gezip görme fırsatı bulmuştum harika sahilleri ve cana yakın insanları ile bodrum gerçekten görülmesi gereken br şehir.Bodrum limanından veya yerel limanlardan kalkan günübirlik gezi tekneleriyle dolaşmak. Bir diğer olanak da, koylara sefer yapan dolmuşlar. Dolmuş yapan minibüsler duraklarda, yol üstlerinde ve gereken her yerde yolculara hizmet veriliyor.

  Bodrum Karaincir

  Karaincir güzellikleri tartışılmaz bir güzellik 500 m. uzunluğunda kumsalı ile yörenin en güzel plajlarından birine sahip olan Karaincir plajı.Karaincir Bodrum'a 16 km uzaklıktadır. Karaincir'in Her iki tarafı tepelerle çevrili olduğundan hiç rüzgar almayan Karaincir, kaktüsleri, lezzetli meyveleri ve muhteşem manzarası ile ünlü. Plajında yer alan küçük restoranlarda özlediğiniz ev yemeklerinden tadabilirsiniz.Bir küçük not benden her pansiyonun yada evin bahçesinde mutlaka yasemin çiçekleri var sabahları mis gibi çiçek kokusuyla uyanıyorsunuz..

  [​IMG]

  Bodrum Güvercinlik

  Bodrum'a 25 km. uzaklıkta yeşil ve mavinin içice geçtiği harika güzelliğe sahip bir koy Güvercinlik. Bu doğal ve doyumsuz güzelliği, karşısında bulunan Salih Adası ile dahada zenginleşiyor.

  Bodrum Gündoğan

  Muhteşem Mandalina bahçeleri ile ünlü Gündoğan, doğal güzelliğini en doğal biçimiyle koruyan az sayıdaki koylardan biri. Bodrum'a 18 km. uzaklıkta. Tertemiz denizi ile dikkat çeken köyün görülmeye değer bir manzarası ile sizleri bekliyor.

  [​IMG]

  Bodrum Torba

  Bodrum Torba, Bodrum'a 5 km. uzaklıkta sakin bir köy. Çam ve zeytin ağaçlarının yeşilliği ile pırıl pırıl bir denizin kaynaştığı şirin ve hareketli bir koyda yer alıyor. Özellikle otel ve devre mülk bakımından zengin olan koy, turistik açıdan oldukça popüler.

  [​IMG]

  Bodrum Yalıkavak

  Bodrum'a 18. km uzaklıkta olan köy, yarımadanın kuzey batısında yer alıyor. Yel değirmenleri, balığı ve narenciyesiyle ünlü. En ünlü sünger avcıları Yalıkavak'tan çıkmış. Yöresel bir ad olan Yalıkavak, sahildeki kavak anlamına geliyor. Ancak yöre, ismini tahmin edileceği gibi kavaklardan değil, bu yörede çokça görülen meşe ağaçlarından almıştır.

  [​IMG]


  Bodrum Kadıkalesi

  Helenistik dönemden kalan bir kale kalıntısından adını alan Kadıkalesi, kumlu berrak denizi ve narenciye bahçeleri ile Bodrum'un en güzel koylarından biri. Bodruma'a 23 km uzaklıkta yer alıyor. Tatil köylerinin bulunduğu sahili turistik açıdan oldukça gelişmiş.


  [​IMG]

  Bodrum Bağla

  Kamp yapmaya elverişli en güzel koy ve plajlarından birine sahip olan Bağla Bodrum'a 14 km. uzaklıkta. Aspat dağı eteklerine kurulmuş Bağla,Yarımada'da denize girmek için en ideal yerlerden biri. Metrelerce derinlikte bile denizin dibini çok net biçimde görebilirsiniz.


  [​IMG]

  Bodrum Ortakent
  Bodrum'a 14 km. uzaklıktaki Ortakent, tüm köy yollarının kesiştiği noktada yer alıyor. Denizi sıcak ve kumlu olan Ortakent'in mandalina bahçeleri oldukça ünlü. Bitez'den sonra en uzun ikinci sahile sahip Ortakent'te deniz suyu sıcaklığı, Bodrum'un diğer bölgelerine göre daha düşük.

  Bodrum Bitez
  Yarımadanın en güzel koylarından biri. Bodrum'a 10 km. uzaklıktaki Bitez'in denizi kumlu ve sıcak. Çökertme türküsü ile meşhur olan Bitez, Bodrum'un en uzun sahillerine sahip. Sahil şeridinin arka kısımlarında mandalina ve turunç ağaçlarına rastlamak mümkün.


  [​IMG]
   
 2. N

  Nursultan Yeni Üye

  Bodurum Muğla Fetiye gerçekten çok güzel yerler
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş