1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Bit Saçtan Nasıl Temizlenir?

Konu, 'Soralım Öğrenelim' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Okullarda sık sık rastlanan bit vakaları üzerine bir uzun saçtan nasıl temizlenir diye bir araştırdık. Bizim okul çağımızdada bizimde başımıza gelmiş olan bir durumdu.

  Çocukların özellikle okulalrda rastladığı bit sorunlarına yakalanmamak için çocuklarınızın saçlarını bol bol kontrol edin. Bit normalde pis ortamlarda bulunur ve saçtan saça atlaması çok kolaydır. Çocuklar okullarda gün içerisinde bir çok kez arkadaşlarıyla içiçe dururlar. oyun oynarlar yada ders çalışırlar. Bu aşama bitlerin geçiş yapabileceği bir çok an bulundurur. Çok çabuk yumurtlamalarıda bitler için alınacak önlemlerin daha sık yapılmasını gerektirir.

  Bit bulaşmasına karşı yapılabilecek önlemler çocuğunuzun saçlarını sıklıkla kontrol etmekten geçiyor. Eğer çocuğunuza bit bulaşmışsa eczanelerden bit şampuanı ve bit tarağı alarak bu durumdan kolaylıkla kurtulmanız mümkün. Bit tarağı sayesinde çocuğunuzun saçlarındaki bitleri rahatlıkla toplayabileceksiniz.

  bit-saclardan-nasil-temizlenir.jpg
   
 2. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Bit konusunda dikkatli olmak gerekiyor aynen, konuda guzel bilgiler iceriyor zaten.
   
 3. Murat

  Murat Yönetici

  Önce sirke olur veliler dikkat etmez sonra sirke olur aman ne olur herkes de olabilir denir. Başlı başına problem.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş