1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Birtakım Pratik Bilgiler

Konu, 'Pratik Bilgiler' kısmında Kutup Yıldızı tarafından paylaşıldı.

 1. K

  Kutup Yıldızı Yeni Üye

  Çay Lekesi: Çayla lekelenen bir kumaşı temizlemenin en iyi yolu, hiç vakit geçirmeden üzerine kaynar su dökmekten geçmektedir. Kimileri limon kolonyasının da çay lekesini çıkarmada yararlı olduğunu söylemektedir. Hemen temizlenmeyen bal lekesini çıkarmak da zordur. Ama leke olur olmaz hemen ılık suyla yıkanıp durulanırsa lekeden eser kalmaz.

  Yumuşak Havlular: Eski havlularınızı yumuşatabilmek için, yıkadıktan sonra bolca mutfak tuzu dökülmüş sıcak suda bir saat bekletmelisiniz. Havlularınızın ne kadar yumuşadığına inanamayacaksınız.

  Beyaz Tül Perdeler: Beyaz tül perdeler, pencerede dura dura kararmaktadır. Onun için size tavsiyem yıkama suyuna 1-2 çorba kaşığı toz şeker katmanızdır. Böylelikle tertemiz perdelere sahip olabilirsiniz.

  Ütünüz Leke Bırakıyorsa: Ütü yaparken zaman zaman tabanı yapışır ya da leke tutar. Fakat ütünüzün altını tuz ve sirkeyle silerseniz leke tutmasını ve ütülediğiniz çamaşıra yapışmasını önlersiniz. Tabii bu silme işlemini, ütü soğukken yapmanız ve sildikten sonra bir süre bekletmeniz gerekmektedir.

  Uzun Ömürlü Mumlar: Mumlar, özellikle romantik yemeklerin vazgeçilmez unsurlarıdır. Mumların ömrünü uzatmak için, kullanmadan 2 saat önce buzdolabının derin dondurucusuna koyup bekletmekten geçmektedir. Böylece, mumun eriyip masa örtüsüne damlamasını, ya da şamdanda çıkarılmayacak izler bırakmasını önlemiş olursunuz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş