1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Bir Aylık Bebeğin Beslenmesi

Konu, 'Anne ve Çocuk Sağlığı' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

 1. dilayim

  dilayim Bölüm Yöneticisi

  Bebek beslenmesinde annenin rolü büyüktür. Anneler bunu gerçekleştirmek için bebeklerini emzirmektedirler. Kimileri bebeklerini biberonla beslemeyi tercih etselerde asıl olarak çocuğunuzu emzirmeniz her zaman en doğru tercihiniz olacaktır. Bu durum bebeğin gelişimi açısından da önem arz etmektedir. Bazı bebekler anneleri çalıştıkları için biberon ile emzirilmeye hatta kısa zaman içerisinde mama ile beslenmeye maruz kalabilmektedirler.

  Bebeğiniz için özellikle ikinci haftadan sonra D vitamine ihtiyaç durumu artmaktadır. Bunu soğuk olmayan havalarda bebeğinizi güneşe çıkararak gerçekleştirebilirsiniz. Kemik gelişimi için bebeğinizin D vitaminini yeterli miktarda alması gerekmektedir.

  Bebeğinizin beslenmesinde emzirme yöntemini tercih ediyorsanız yeterli meyve sebze tüketimini gerçekleştirmeniz gerektiğini de asla unutmamalısınız. Böylece bebeğinizin C vitamini ihtiyacını karşılamış olabileceksiniz. Domates suyu ya da portakal suyu tüketimini bebeğinizin yapmasını sağlayarak yeterli miktarda C vitamini alımını sağlayabilirsiniz. İlk birkaç gün bebeğinize yarım kaşık portakal suyu ile yarım kaşık suyu karıştırıp verebilirsiniz. Saf portakal suyu ilk günlerde ağır gelebileceği için su ile karıştırıp verilmelidir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş