1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Bıldırcın Yumurtasının İnsan Sağlığına Faydaları Nelerdir?

Konu, 'Sağlıklı Beslenme ve Diyet' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Çocukken babam sizi bıldırcın yumurtası ile besleyeceğim derdi, çok zaman geçti ve küçücük yumurtaları bazen çiğ bazen kaynamış yerdik, Bir çok faydası olan bıldırcın yumurtasının insan vücuduna faydaları nelerdir?
  [​IMG]
  Bıldırcın yumurtası özellikle çocukların bedensel gelişimleri için protein alımında hayvansal gıdaların yeri çok önemli olduğunu bilmek gerekir.

  Bıldırcın yumurtasının bir diğer yumurtalardan daha fazla proteinlerin yapı taşıdır özellikle çocukların bağışıklık sistemini güçlendirmeye yaradığı bilinmekte. Bıldırcın yumurtası bağışıklık sisteminin güçlenmesi ise enerjisini daha çok fiziksel büyümeye harcayan çocuklarda, hastalığa neden olan mikropların etkisini azalttığı bilinmekte.

  Bıldırcın yumurtasının faydaları şu şekilde sıralanabilir;

  Bıldırcın yumurtasının diğer yumurtalardan daha fazla, proteinlerin yapı taşı olan aminoasit içeren bıldırcın yumurtası, özellikle çocukların bağışıklık sistemini güçlendirmek için çok daha yararlıdır.

  Bıldırcın yumurtası çocukların bedensel ve zihinsel gelişimine yardımcı olan protein deposu bıldırcın yumurtasının, grip ve bronşit gibi üst solunum yolu enfeksiyonlarına iyi geliyor.Bıldırcın yumurtasının çiğ tüketilmemesi öneriliyor rafadan tüketilmesi çok daha yararlı olduğu uzmanlar tarafından söylenmekte.
   

  Ekli Dosyalar:

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş