1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Bilal Ercan Biyografi-Bilal Ercan Kimdir?

Konu, 'Önemli Kişilerin Biyografileri' kısmında Almira tarafından paylaşıldı.

 1. A

  Almira Yeni Üye

  Bilal Ercan

  Sanatçı 1962 Konya ilerleyen yıllarda bağlamayla devam eden bu çalışmalar 1987 yılından sonra yorumcu olarak devam etti. Sanatçı halen Hacettepe Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak görev yapmakta olup yine aynı okulun büyükler ve küçükler halk dansları toplulukların müzik direktörlüğünü yapmaktadır.

  Halk dansları ve halk müziği ile ilgili yurtdışında birçok festival ve etkinliklere katılan sanatçı birçok birincilikler ve ödüller almıştır.

  Beste türkülerin öncülerinden olan Bilal Ercan'ın birçok bestesi usta yorumcular tarafından seslendirilmiştir. Halen MESAM ve TRT repertuarına kayıtlı 200 civarında bestesi bulunan sanatçı birçok kurumun müzik ve sanat danışmanlığını yapmaktadır.

  "Halk Müziği ve Aşiretler" isimli kapsamlı araştırmalar yapan Bilal Ercan "Cumhuriyet Oratoryosu"nun da bestecisidir. Halk müziği camiası ona "Türkübeyi" yakıştırmasını yapmıştır.
   
 2. H

  Hoca Yeni Üye

  bilenen tek kalburüstü şarkısı bir banu yar'dır. eskiden kral fm arada sırada çalardı, güzel gelirdi bana.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş