1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Biberona Ne Zaman Başlanmalı

Konu, 'Bebeğin Gelişimi ve Hastalıkları' kısmında Minik Peri tarafından paylaşıldı.

 1. Minik Peri

  Minik Peri Bölüm Yöneticisi

  Anne sütü alan bebeklere oturana kadar yani 3- 4 hafta biberon verilmemelidir. bebek 2- 3 aylık olduktan sonra biberon gün içerisinde 1 ya da 2 sefer verilebilir. Annesini emen bebeklerde biberona gerek yoktur.

  Anne çalışacaksa ya da bebek prematüre ise biberon kullanılması önerilir. Anne çalışmaya başlamadan önce en az 2 hafta öncesinde biberona alıştırma çalışmaları gerçekleştirilmelidir.

  Biberon alırken bebeğin yediği mama miktarından biraz daha fazla mamayı alabilecek bir biberon alımı tercihinde bulunulmalıdır. Bebekler biberonu 6- 7 aydan itibaren tutabilir; 9 aydan itibaren biberondaki mamayı kolaylıkla kendisi içebilir. Cam biberon tercihi her zaman öncelikli olmalıdır.

  Biberon temizliğinde biberon temizleme fırçası kullanılmalıdır. Temizlenen biberon kaynar su ya da sterilzatöre konularak temizlenebilir. Biberon ve uçlarını 5 dakika kadar sıcak suda kaynatmanız yeterli olacaktır. Sudan ve sterilazörden çıkarılan biberon kuru kağıt üzerine konularak kurutulur. Bebek her şeyi ağzına koymaya başladıktan sonra sterilazasyona son verebilirsiniz.

  Çocuğunuzun biberona alıştıktan sonra biberonla uyumasına asla izin verilmemelidir. Biberonu 2 yaşına doğru bıraktırmak en doğru karar olacaktır. Çocuk gece boyu süt içmek isterse süt miktarını azaltıp su ile seyreltilmeli bir süre sonra suya çevirmelisiniz. Evde az biberon bulunması; bebeğinizin bardağa alıştırılması biberondan vazgeçirmek için uygulanacak yöntemler arasında yer almaktadır.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Biberon sağlığına dikkat etmenizi ve kaliteli ürünler almanızı öneriyorum.
   
 3. Uranüs

  Uranüs Yeni Üye

  Katılacağım hususlar ellerinize sağlık arkadaşlar.
   
 4. Minik Peri

  Minik Peri Bölüm Yöneticisi

  Kaliteli ürün tercihi ve hijyenik temizleme koşulları ile biberon seçiminde istediğinizi elde etme imkanı elde edebilirsiniz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş