1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Biberon ve Biberon Emziği Seçimi

Konu, 'Pratik Bilgiler' kısmında Minik Peri tarafından paylaşıldı.

 1. Minik Peri

  Minik Peri Bölüm Yöneticisi

  Biberon seçiminde hangi emziği tercih edeceği konusuna bebeğiniz karar verecektir. Bunu belirledikten sonra biberon ve biberon emziği seçimi için aksesuar incelemelerinde bulunmaya başlayabilirsiniz.

  Doğru emzik seçimi: Kauçuk, lateks, silikon emzik çeşitleri arasından tercihte bulunabilirsiniz. Lateks emzikler esnek ve daha yumuşak olup uzun ömürlü değillerdir. Bu emzikler kimi bebeklerde alerji oluşturabilir. Silikon emzikler daha serttir ve uzun ömürlüdür. emzik tercihinizde ortodontik ve yassı başlı emzik başlığı çeşitleri arasından tercihte bulunabilirsiniz. Ortodontik emzikler bebeğinizin damak ve diş etlerine uyum sağlamaktadır. Yassı başlı emzikler ise annenin memesine benzer. Emzik seçiminde akış hızı ve boyutlarına göre tercihte bulunabileceğiniz her seriye göz atıp özellikleri inceleyip istediğiniz emzik çeşidi seçimini gerçekleştirebilirsiniz.

  Emzik gereğinden fazla akıtıyorsa ya da yırtılmışsa emzik değiştirme zamanı gelmiş demektir. Emziği renk değiştirme, aşınma ve incelme durumlarına karşı periyodik olarak kontrol etmeli; boğulma tehlikesi yaratacak durumlar oluşmadan önce emzik değişimini gerçekleştirmelisiniz.

  Plastik ve cam biberon çeşitleri arasından tercihte bulunabilirsiniz. Son zamanlarda plastik malzemelerde bulunan kimyasal maddelerin zararlarından kurtulabilmek amacı ile cam biberon tercihinde bulunmanız sizin için en doğru tercih olacaktır.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş