1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Beyni Bitiren Gıdalar

Konu, 'Sağlıklı Beslenme ve Diyet' kısmında ender tarafından paylaşıldı.

 1. ender

  ender Yeni Üye

  Beyni yiyip bitiren gıdaları öğrenmek ister misiniz? Bu gıdaları yediğiniz zaman beyniniz yavaş yavaş ölüyor. Bunları yemeyerek beyin fonksiyonlarınızı daha uzun süreli kullanabilirsiniz.
  297441.jpg
  *Şekerli ürünleri uzun süreli kullanmanız durumunda beyninizde nörolojik problemler oluşmaktadır. Şekerli gıdalar aynı zamanda öğrenme kabiliyetini zayıflatmaktadır.

  *Fast food gıdalar depresyon ve anksiyeteye sebep olmaktadır. Aynı zamanda öğrenme bozukluğu, motivasyon eksikliği ve hafıza zayıflığına neden olmaktadır.

  *Çok tahıl tüketimi ile çabuk yaşlanırsınız.
  yapay-tatlandirici.jpg
  *Yapay tatlandırıcılar beyin hasarı ve zihinsel bozukluğa yol açmaktadır.

  *Doğal proteinler sinir sistemini yapılandırır; işlenmiş proteinler de tam tersini yapmaktadır. Sinir sistemini tahrip etmektedir.

  *Trans yağlar refleksleri öldürür; beyin işlevinin kalitesini düşürmektedir.
  i_d-e1390683338631.jpg
  *Kızarmış gıdalar beyin sinirlerini zedelemektedir. En tehlikeli kızartma yağı da ayçiçek yağıdır. Kızarmış gıdalar ileride Alzheimer hastalığına sebep olabilmektedir.

  *Bütün işlenmiş gıdalarda kimyasal, katkı maddesi ve yapay tatlandırıcılar bulunmaktadır. Bu ürünler ciddi beyin hasarına yol açmaktadır.

  *Sağlıklı düşünme yeteneğini zayıflatan ve hafızayı tüketen alkolden de uzak durmalısınız.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Haşlanmış ürün yiyeceksin, uzak doğuda hep bu türde beslenme yapılıyor.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş