1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Beyaz Nedir, Beyaz Çay Nasıl Demlenir?

Konu, 'A | B | C | Ç | D' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Son zamanlarda tüketilmesinde büyük faydalar olduğu söylenen beyaz çay nedir özellikleri ve yararları hakkında kısa bilgiler bulabileceksiniz.


  Beyaz çay hiç bir işlem görmeden doğal yollarla kurutulmuş yüksek oranda antioksidan içeren yeşil çayın demlenmesi gibi hazırlanan çay çeşitidir. Yüksek oranda antioksidan içerdiği için diyet uzmanları ve doktorlar tarafından tavsiye ediliyor. Çay yetişirken ilk göbek yaprakların hafif beyazımsı olur. Sonra bu bölüm tamamen yeşerir ve yeşil çay olur. Daha sonra işlemden geçerek harmanlanarak bildiğimiz siyah çaya dönüştürülür.

  Beyaz çayın diğer bir özelliği el yapımı çay olmasıdır. Dalından özel olarak toplanan tomurcuklardan elde edilen beyaz çayı elde etmek için bitkinin olgunlaşmış dallarından toplanır ve toplandıktan sonra kurutulur. Güneş ışığı altında bekleyen çay gümüşi rengini alır. Her tomurcuk, bu işlemler yapıldıktan sonra kıvrımlı şeklini, gümüşi rengini ve kadifemsi dokusunu korur.
  [​IMG]

  Beyaz Çayın faydaları oldukça fazla Kireçlenmeyi önlüyor,Kanser riskini azaltıyor romatizma ağrılarına iyi geliyor ayrıca ileri yaşlarda oluşan kırışıklara iyi geliyor siz siz olun beyaz çay içmeyi ihmal etmeyin çay demlerken demlediğiniz çayın beyaz çay olmasına özen gösterin.
   

  Ekli Dosyalar:

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş