Beyaz çamaşırları doğal yoldan temizleme

Goksel

Goksel

Admin
Yönetici
Bildiğiniz üzere beyaz çamaşırlar çabuk kirlenirler ve yeniden bembeyaz olmaları çok zor olabilir. Genelde vücudumuzda sararır yada doğdu kullanılmayan temizleyiciler yüzünden grileşir.

Beyaz çamaşırlar mutlaka diğer renkli çamaşırlardan ayrı yıkanmalıdır. Beyaz çamaşırlar için tercih edilen ve en çok kullanılan yöntem çamaşır sularıdır. Beyaz çamaşırların yıpratmayan çamaşır suları sayesinde beyaz çamaşırların beyazlatılabilmesi mümkün. ama doğal yöntemlerle beyazlatmak bambaşka...

Beyaz çamaşırları beyazlatmak için doğal yöntem...

Çamaşırların beyazlatılmasında kullabilecek doğal yöntemlerin başında saf sirke gelir. 1 bardak sitke ruhunu çamaşır makinesinin deterjan gözüne ekleyin. Sıcak suda yıkayın.

Çamaşırları çamaşır makinesiyle değilde elde yıkamak isterseniz saf sirke – su karışımına koyun ve bir gece bekletin. sonrasında çamaşırları normal şekilde yıkayın.

Temizliğin kurtarıcılarından karbonat, çamaşır beyazlatmada da fayda sağlamaktadır. Yarım bardak karbonatı, çamaşır deterjanının üzerine çamaşır gözüne koyun. Arından çamaşırları normal şekilde yıkayın.

Limon suyu da doğal bir temizleyicidir. Çamaşır miktarına göre yarım ya da çeyrek bardak limon suyu çamaşır makinesinin deterjan gözüne deterjanın üzerine koyun ve normal şekilde yıkayın.

Bu doğal yöntemleri kullanarak da çamaşırlarınızı bembeyaz yapabilirsiniz.
 
Üst