1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Bel Soğukluğu Nasıl Geçer ?

Konu, 'Soralım Öğrenelim' kısmında NeFeS tarafından paylaşıldı.

 1. N

  NeFeS Yeni Üye

  Bel Tutulmasına Kesin Çözüm ,
  Bel Tutulmasının Tedavisi Nedir ? ,


  Bel tutulmasının nedeneri adalenin ıslak ve rüzgârdan etkilenerek üşümesi sonucu meydana gelen kasılmadır. Bir de kafaya takılan problemler adalenin kasılmasına sebep olmaktadır. Her bel tutulmasını Bel Fıtığı sanmayın. Bel tutulmasından kurtulmak için yarım demet maydanozu iyice yıkayıp 2 bardak suyla 3 dakika kaynatın ve dinlendirin. Akşam ve sabah olmak üzere birer bardak için. Gün ortasında da bir tane kas gevşetici (Gama Kuil, Gamafleks) içerek bel tutulmasından kurtulabilirsiniz.


  Beliniz ilk tutulduğu andan itibaren sürekli sıcak tutmanız lazım. Saç kurutma makinesiyle bel kısmınızı sık sık ısıtın, sıcak su torbası da iyi gelir. Beli tutulan bir kişi kesinlikle aşırı yaylanan bir zeminde yatmamalıdır. Onun yerine daha sert olan yataklar ve kanapeler tercih edilmelidir. Bu söylediğimiz uygulamayla ''Bel Tutulması''ndan aynı gün kurtulursunuz. Fakat sonrasında bel tutukluğundan kurtuldum artık diyerek normal davranmayın, soğuktan, rüzgârdan ve ani hareketlerden kaçının. Yoksa tam kurtulmuşken rahatsızlık tekrar nükseder.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş