1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Bel İnceltme Önerileri

Konu, 'Egzersiz Bilgisi' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Bel Nasıl İnceltilir ? ,
  Beli İnceltmek İçin Güzel Öneriler ,
  Egzersizlerle Bel İnceltme Teknikleri ,


  İnce Bel İçin Öneriler

  Egzersizlerden randıman almak için haftada üç ila dört kez yapmanız önerilir. Ayrıca egzersiz esnasında karın, sırt ve bacak kaslarınızı sıkın.

  Yere uzanıp sol yanınız üzerine yatın. Sağ ayağınızı sol ayağınızın üzerine atın ve sağ elinizi başınızın arkasına koyun. Eliniz ileri bakacak şekilde dirseğinize dayanarak güç alın. Dirseğinizle omzunuzun bir hizada olmasına dikkat edin. Şimdi yere değen kolunuzdan destek alarak kalçanızı ve bacaklarınızı yerden kaldırın.

  - Yavaş yavaş alçalın ama yere değmeyin. 10 tekrar yaptıktan sonra bacak değiştirip tekrarlayın.

  Egzersiz esnasında öne eğilmeyin, omuzlarınızı kambur tutmayın

  - Yere oturun. Dizlerinizi kendinize doğru çekin ve ayaklarınızı yerden kaldırmayın. Şimdi bir ila bir buçuk kiloluk bir dambılı iki ucundan tutun ve kollarınızı göğüs hizasında ileri doğru uzatın.

  - Kollarınızı düz tutup sol bacağınızı kaldırırken, karın kaslarınızı sıkarak gövdenizle sola dönüp dambılı aşağı indirip yere yakın tutun. Başlangıç pozisyonuna dönüp sonra sağ yanınıza dönerek devam edin. Sağ-sol değişimini yaparak 10 tekrar yapın.

  Yere oturup bacaklarınızı sol yanınıza doğru kırın ama kendinizi kasmadan, rahatça oturun. Bu esnada sağ ayağınız da sol dizinize değsin. Sol baldırınızı sol elinizle tuttuktan sonra, sağ kolunuzu yukarı uzatın. Kendinizi zorlamadan sol yanınıza doğru esnerken sağ elinize bakın. Diğer yanınızla tekrarlayın.

  alıntı
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 5 Aralık 2015
 2. Murat

  Murat Yönetici

  İşin özü vücudu sürekli olarak hareket halinde tutmak ve yemeklere dikkat etmek.
   
 3. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Murat abiye katiliyorum .
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş