1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Bekarlık Sultanlık mıdır?

Konu, 'Kadın Erkek İlişkileri' kısmında yosun tarafından paylaşıldı.

 1. yosun

  yosun Süper Yönetici

  Bekarlık Sultanlık mıdır?
  Herkesin bir fikri, bir inancı, duygusu olan evlilik; bazıları için cidden çekilmez ve akla bile getirilmeyecek bir müessesedir. Özellikle daha önce evlenip boşananlar için, tekrarı zor verilen kararlar arasındadır.
  Bekarlık Sultanlık mıdır?
  Diğer taraftan bakarsak, evlilik hayalleri kuran, beyaz gelinliği giymek ve mutlu bir evlilik yapmak isteyen bir grupla da karşılaşırız. Bekarlığı sevenler, onu bir kale gibi savunurken, büyük bir aile olmak hayalleri kuranlardan da bekarlıktan bir an önce kurtulmak isterler.

  Özünde kimse yalnızlığı sevmez. Yalnız kalmaz istediğimiz zamanlar olur mutlaka ancak sürekli yalnız olmak, ruhunuzu körleştirerek, büyük yaralar açılmasına sebep olur. Aslına bakarsanız, hepimiz yalnızlığımızı paylaşacak birlilerini ararız. Bir dost, sevgili, eş veya bir hayvan, bu duygumuzu geçirebilir. Aramadığını ve yalnızlığını sevdiğini savunanlar ise, daha önce yaşadıklarından dolayı korku içindedirler. Daha fazla zarar görmekten, incinmekten ve sevgilerine karşılık bulamamaktan korktukları için, kendilerini yalnızlık zırhına saklar ve bu yaşam tarzını savunurlar.

  Bekarlık sultanlıktır deyişinin altını biraz deşersek, kimseye hesap vermeden, özgürlüğünü elinde tutarak yaşamak isteyenlerin önemli bir savunma cümlesi olduğunu görürüz. Ancak işin bir de başka yüzü vardır ki, tüm özgür kararların bedelleri de yalnız çekilecektir.

  İnsanın ne kadar geniş bir çevresi, dostları, ailesi olsa da; iki kişilik bir aşk ilişkisinde veya evlilikte olacak dayanışmayı yaşaması pek mümkün olmaz. Bekarlar ne kadar yalnızlıklarını savunsalar da, içten içe kapıyı çaldıklarında sevgiyle açacak birinin varlığına hasrettirler. En basiti grip olduğunuzda, vücudunuzun her yanına iğneler batıyormuş gibi ağrıdığında, kolunuzu kaldıracak dermanınız yokken, ilacınızı içirecek, bir sıcak çorba pişirecek, size sevgiyle bakacak birinin yokluğunu hissedersiniz.Diğer taraftan evliler ve uzun süre ilişki içinde olanlar, bekarlara gıptayla bakar ve bekarlık günlerini özlerler. Şimdiki akılları olsa, asla evlenmeyeceklerini söylerler. O zaman boşan deseniz, mutlaka evliliklerini veya ilişkilerini devam ettirmek için geçerli sebepleri vardır. Çünkü içten içe, aile olmanın huzurunu, birlikteliğin mutlu yanını severler.

  Evli veya bekar, herkesin hayatında zaman zaman mutsuzluklar, sorunlar olur. Kimse sürekli mutluluğu yakalayamaz. Hayatımız iniş ve çıkışlarla doludur. Önemli olan, bir elmanın yarısı gibi, diğer yarımızı oluşturacak ve bizi koşulsuz sevecek, bizim de aynı şekilde gönül vereceğimiz insanı bulmaktır. Birlikte çoğalarak büyüyebileceğiniz, bir hayatı sırtlayarak paylaşabileceğiniz, aklınızın, ruhunuzun, kalbinizin diğer yarısını bulabilmeniz dileğiyle… Aşk olsun!

   
 2. I$ık

  I$ık Gümüş Ufağı

  kadın erkek ilişkileri hayatın her safhasında vardır bu nedenle sultanlık evliliktir.
   
 3. ata

  ata Yeni Üye

  evlendiğim günden beri pişman olarak supsultanlıkdır derim
   
 4. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Sultanliktir diye dusunuyorum ama bunu genelde herkes evlendikten sonra anliyor, evli olanlar öyle söyluyor yani :)

  Acikcasi benim icin evliligin 3 guzel noktasi bir cocuk sahibi olmak, sevip sevilmek ve duzenli bir hayatimin olmasi olur. Evlenmek eskisi kadar kolay degil bircok sorumluluk istiyor.
   
 5. Murat

  Murat Yönetici

  Sultanlıktan ne anladığınıza bağlı bu, bekarlık aslında sorumsuzluk olduğundan yani sorumluluğu olan bir eşi çocuğu olmayacağından rahat bir yaşam gibi gelebilir, ancak evlenip çocuk sahibi olmadan buna karar vermemenizi önermekteyim.
   
  Venom bunu beğendi.
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş