1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Beden Dilini Etkin Kullanmanın Yolları Nelerdir?

Konu, 'Pratik Bilgiler' kısmında hayal perisi tarafından paylaşıldı.

 1. h

  hayal perisi Yeni Üye

  Baş, gövde, yüz ifadeleri, el hareketleri, beden duruşu kısacası sözsüz iletişim kurabileceğiniz iletişime beden dili denir. Sözlü iletişimde doğru beden dili etkileyerek etrafınızdaki kişileri daha güçlü bir şekilde etkileyebilirsiniz. Bu yöntemlerden yararlanarak beden dilini daha etkili bir biçimde kullanabilirsiniz.

  Karşınızdaki kişi ile iletişim kurarken samimiyetinize göre ortak bir beden dili oluşturarak ortak yönleriniz ile benzer bir iletişim gerçekleştirebilirsiniz. Bu ortak beden dili sayesinde empati kurarak iletişiminizi daha etkili hale getirebilirsiniz.

  Başınızı dik tutmak karşınızdaki kişiye kendinden bir tavır sergilemenize yardımcı olmaktadır. Ayrıca yüzünüzde bulunan bir gülümsemede etkili iletişimde bulunmanıza yardımcı olacaktır.

  Yüz ifadelerinizi doğru yerde mimiklerinizle belli etmelisiniz.

  Sohbet esnasında karşınızdaki kişi ile kollarınızı kapatarak iletişime geçiyorsanız bu kapalı bir iletişim kurduğunuz anlamına gelir; bu da karşınızdaki kişi üzerinde zayıf bir iletişim etkisi bırakmaktadır. El ve kol hareketlerinizi kullanarak gireceğiniz iletişimde kuracağınız cümleleri sekronize bir şekilde kullanmaya özen göstermelisiniz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş