1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Bedelli Askerliğin şartları nelerdir?

Konu, 'Haberler' kısmında abrek tarafından paylaşıldı.

 1. a

  abrek Yeni Üye

  Bedelli askerliğin şartları nelerdir
  Bedelli askerlik şartları 2012
  Paralı askerliğin şartları nedir

  İşte bedelli askerlik şartları; Bedelli askerlikte Türk Silahlı Kuvvetlerinin görüşlerinin dikkate alındığı ve yararlanma sayısını düşürmek için yaşın yükseltildiği belirtildi.
  Bedelli askerlik uygulamasına ilişkin Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde hazırlanan çalışmalarda, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’in ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin hassasiyetlerinin de dikkate alındığı belirtildi. Bedelli askerlikten yararlanacak yükümlülerin sayısının fazla olmaması için yaş sınırının yüksek tutulacağı terörle mücadele ve asker ihtiyacını karşılamadığı gerekçesiyle sıcak bakmadığı bedelli askerliğin yeni dönemde hayata geçmesi bekleniyor.
  [​IMG]
  Yararlanacak yükümlü sayısının olabildiğince az olması için, başvuracak vatandaşların yaş aralığının yüksek tutulması değerlendiriliyor. 29 veya 30 yaşını doldurmuş olanların uygulamadan yararlanmasına yönelik genel bir eğilim oluştuğu ve bu yaş aralığının daha aşağıya çekilmesinin öngörülmediği belirtiliyor.

  2011 Aralık ayında askere gidecek kısa dönem yükümlülerle şubat ayında silah altına alınacak uzun dönem yükümlülerden teklif kapsamına girenlerin, bakaya ya da kaçak durumuna düşmesinden endişe edildiği de bildirildi.

  Bedelli askerliğin ekonomiye 500 milyon TL civarında bir kaynak sağlayacağı belirtiliyor. Bedelli askerlik için 5 bin ile 10 bin dolar arasında bir paranın alınabileceği konuşuluyor.

  Kaynak:(SABAH)
   
 2. E

  Esram Yeni Üye

  Demekki parası olan herkez bedelli yapamıyormuş
   
 3. F

  Fıstık Yeni Üye

  Para demek her şey demek değil
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş