1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Bebeklerinize Et Suyu Vermemelisiniz!

Konu, 'Bebeğin Gelişimi ve Hastalıkları' kısmında denizkızı tarafından paylaşıldı.

 1. denizkızı

  denizkızı Yeni Üye

  Bebeğin gelişimi için kırmızı etin büyük önemi olduğunu hepiniz duymuşsunuzdur. Bebeğinize vereceğiniz kırmızı etin küçük baş hayvan olmasına özen göstermelisiniz. Bir kuzu dandan daha az yabancı madde ve ilaca maruz kaldığından daha sağlıklıdır.

  B12, B6 vitamini, demir, çinko ve vitamin bakımından zengin olan kırmızı et bedensel ve zihinsel gelişimde olumlu ilerleme kaydetme amacı ile tercih edilmelidir. Demirin kolay emilebilir oluşu bebeğinizdeki kansızlık problemine çözüm getirmektedir. Bebek maması hazırlarken et suyu yerine kıyma konulması daha sağlıklıdır. Bebeğiniz 8. ay itibari ile kırmızı eti sindirebilir hale gelmektedir. Ek gıdaya uyum sürecinde herhangi bir sorun yaşamadıysanız 7. ayda bebeğinizin mamalarına kıyma koymaya başlayabilirsiniz.
  bebeklere-sakin-et-suyu-vermeyin-5624754.Jpeg
  Bebek zihinsel gelişiminin olumlu olması için balık tüketimine önem vermelisiniz. Ağır metal içerikli balık tüketimi tercihinde bulunmamakla beraber 12. aydan sonra balık tüketimine başlamalısınız. Balık kimi bebeklerde alerji oluşturabilir. Bu nedenle tüketimine dikkat edilmelidir. Uskumru, ton balığı, ıstakoz, karides ve sardalya gibi balıklar bebeklerde alerjik etki oluşturan balıkların başında gelmektedir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş