1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Bebeklerin Karşılaştıkları En Riskli Kazalar Nelerdir? Aileler Bu Kazalarda Nasıl Davranmalıdırlar?

Konu, 'Anne ve Çocuk Sağlığı' kısmında Masal Perisi tarafından paylaşıldı.

 1. Masal Perisi

  Masal Perisi Yeni Üye

  Trafik kazaları, kafa travması başta olmak üzere düşmeler, elektrik çarpmaları, kimyasal madde içmeleri en riskli bebek kazaları kategorisinde yer almaktadır.

  Aileler bu kazalara karşı her zaman tedbirli davranmalıdır. Trafik kazalarının önüne geçebilmek için ebeveyn olarak emniyet kemerinizi takarak bebeğinize örnek olmalı; mümkünse onun yanında seyahat etmelisiniz.

  Çocuğunuzun ilk yürümeye başladığı dönemlerde sivri köşeli mobilyalara çarpmayı önlemek adına bu mobilyaları mümkün mertebe bebeğinizin çok zaman geçirdiği odalarda bulundurmamalısınız. Yürüme dönemlerinde çocuğunuzun takılacağı halı ve kilimler yerine kaplama tipi halı döşeme tercihinde bulunmalısınız.

  Ortalıkta su ile karıştırılabilecek çamaşır suyu gibi kimyasalları bulundurmamalısınız. Kimyasal maddeleri mümkünse çocuklarınızın ulaşmayacağı yerlerde ya da kilit altında tutmalısınız.

  Mutfak ve banyolarda kayıp düşmeye sebep olacak ortamlara zemin hazırlamamalı; ocakta ya da ateşte kızgın yağ, kaynar su gibi etmenleri çocuğunuzdan uzak tutmalısınız.

  Keskin ve sivri uçlu aletleri çocuğunuzdan uzak tutmalısınız. Çekmece ve üst raflara saklamada fayda bulunmaktadır.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş