1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Bebeklerin Gazı Nasıl Rahat Çıkarılır?

Konu, 'Bebeğin Gelişimi ve Hastalıkları' kısmında Rabba tarafından paylaşıldı.

 1. R

  Rabba Bölüm Yöneticisi

  Bebeklerde yatış pozisyonunun önemi büyüktür. Bebek yüzüstü yattığı zaman karnı ısındığı için rahat uyur; fakat ani bebek ölümlerinin çoğu bu yatış pozisyonu ile gerçekleştiği için bu yatış pozisyonundan kaçınmak gerekmektedir.

  Bebek genel olarak sağına dönecek şekilde 45 derecelik açı ile yatırılmalıdır. Böylelikle kussa bile ölüm riski en aza indirgenmiş olur. Bebeğin gaz problemlerinin ve kolik ağlama sorunlarının fazla olmaması için emzirme süreleri kısa tutulmalıdır. Bebek yarım saat dik tutulmalı ve yatış pozisyonuna dikkat edilmelidir.
  [​IMG]
  Bebek beslendikten sonra dik tutularak sırtına masaj yapılarak ovulmalıdır. Bebek karnı doyurulduktan sonra anne sırtını ovmalıdır. Sırtı ovulan bebek anne ile iyice yakınlaşır ve gazı varsa karnının ısınması ile gazını rahatlıkla çıkarabilir. Bu uygulama sayesinde gaz problemi ile fazla uğraşmak durumunda kalmazsınız.
   

  Ekli Dosyalar:

  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 7 Temmuz 2015
 2. i

  ilayda Yeni Üye

  Yeni anne olanlar için iyiki bu site var.Benim bu konularda fazla bir bilgim yok açıkcası:)
   
 3. Murat

  Murat Yönetici

  Bebeklerde gaz çıkarma olayı bebeğinizin dolayısı ile sizin rahatlamanız için olmazsa olmaz bilinmesi gereken bir tekniktir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş