1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Bebekler Ne Zaman Katı Mamaya Geçebilir ?

Konu, 'Anne ve Çocuk Sağlığı' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Bebekler doğar doğmaz muhteşem besin olan Anne sütü ile beslenmeye başlıyorlar. İhtiyaçları olan tüm minerallerin içinde bulunduğu anne sütü ile beslenmeyide tüm uzmanlar şiddetle destekliyor. Fakat belirli nedenlerden dolayı hemde belirli bir zamandan sonra anne sütünden uzaklaşılıyor. Peki bebekler için anne sütünden vazgeçilecek en doğru zaman hangisidir ?

  Bebekler yutma kabiliyetlerini 4 aydan önce edinemezler. Onlara vereceğiniz katı besinleri yutamazlar. Bu şekilde beslemeye çalışmakta bebeği anne sütünden uzaklaştırabilir.

  Bebeğin katı beslenmeye hazır olabilmesi için en doğru zaman 4 ile 6 aylar arasındadır. Bu zaman içerisinde annenin bebeğin katı besine hazır olup olmadığını çok dikkatli bir şekilde gözlemlemesi gerekir. Belirli yumuşak besinleri bebeğinize verin ve tepkilerini ölçün eğerli verdiğiniz besini çiğneme yeteneği gülendiyse, dişleri çıktıysa, bebek kendi başına dik durabiliyorsa ufak ufak ek beslenmelere başlayabilirsiniz.

  bebekler-kati-mamaya-ne-zaman-baslayabilir.jpg

  Bebeğinize ek besin verirken karmaşa yaşamamalısınız. Vereceğiniz ek besinler birbirini takip etmeli. Çocuğunuza elma suyu veriyorsanız bunu bir kaç gün sürdürün. Havuç suyu veriyorsanız havuş suyu vermeyi bir kaç gün sürdürün.

  Çocuğunuzu ek besin ile beslerken çok gözlemci olmalısınız. Bebeğinizi yiyeceklerle başbaşa bırakmamalısınız. Sizin bir anlık dalgınlığınızdan faydalanarak yutamayacağı katı besinleri yutmaya çalışabilir.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 27 Kasım 2015
 2. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Bebek yetistirmek ciddi derecede emek ve bilgi isteyen bir is. Maalesef bircok bebege bakamiyacak insanlar cocuk yapiyorlar bu devirde ve cocuk oyuncagina cevirdiler bu isi.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş