1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Bebekler Nasıl Emzirilir?

Konu, 'Anne ve Çocuk Sağlığı' kısmında Bal Arısı tarafından paylaşıldı.

 1. B

  Bal Arısı Yeni Üye

  Bebeğinizi emzirmek için neler yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız bu yazım sayesinde edinmek istediğiniz bilgiye kısa zamanda ulaşabileceksiniz.

  *Bebeklerin emzirme işleminden önce sakinleşmeleri gerekmektedir. Huzursuzsa göğsünüzü yatırıp bebeğinizi sakinleştirebilirsiniz. Onunla konuşmanız onu sakinleştirecektir. Aynı zamanda zaman içinde bebeğinizin nasıl sakinleşeceği ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.

  *Bebeğinizin acıktığı zaman ağlamaya başlayarak acıktığını haber vermesini beklemeyin. Bebeğinizi emzirmek için arkanıza yaslanmalı; bebeğiniz iyice desteklendiği zaman kolay bir şekilde sizi emmeye başlayacaktır.

  *Bebeğinizin alt çenesini göğsünüze iyi bir biçimde dayamanız gerekmektedir. Parmaklarınızla bebeğinizin alt çenesine engel oluşturursanız bu emme ihtiyacını iyi karşılayamayacak ve bu durum sizin için bir engel oluşturacaktır. Göğsünüzü yukarıya doğru kaldırarak bebeğiniz için en iyi emzirme pozisyon oluşumunu sağlayabilirsiniz.

  *Bebeğinizin ağız dolusu kavramaya ihtiyaçları vardır. Sadece göğüs ucundan emmeye çalışan bebeğiniz canınızı acıtmaktan başka bir şey yapmaz.

  *Bebeğiniz sizi emerken göğsünüzü tutma ihtiyacı içine girer. Bu konuda bebeğinize yardımcı olmalı göğsünüze dokunurken aynı zamanda sizi kolay emebileceği pozisyonu da yaratmalısınız.

  *Bebeğiniz en iyi emme performansını acıktığı zaman yani yemek yemek istediği zaman göstermektedir.

  *Bebek çenesini yukarıya kaldırdığı zaman emme refleksini çok daha iyi göstermektedir.

  *Bebeğinizin emerken iyi nefes alıp almadığını kontrol etmelisiniz. Bu noktaya dikkat etmelisiniz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş