1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Bebekle Evde İlk Günler

Konu, 'Bebeğin Gelişimi ve Hastalıkları' kısmında Küçük Tırtıl tarafından paylaşıldı.

 1. Küçük Tırtıl

  Küçük Tırtıl Yeni Üye

  Bebeğinizle ilk günlerde uyku, beslenme ve ağlama gibi problemlerle başa çıkmakta zorlanırsınız.

  *Ağlama refleksi bebekleri rahatlattığı için kimi zaman hiçbir neden yokken bile bebeğiniz ağlayabilir. Bebeklerin ağlama refleksleri farklı farklıdır. Her ağlama farklı olduğu için bebeğinizin ağlama farklılığına göre ne isteyeceğini zamanla anlayabilirsiniz.

  *Uyku düzeni ilk zamanlar oldukça zor gerçekleşir. Bebeğiniz gece gündüz farkını öğrenene kadar uyku düzeni zor olacaktır. İlk zamanlar bebeğin altını değiştirirken bile ışığı yakmamalısınız. Böylece uykusunu bölmemiş olursunuz.

  *Emzik kullanımını 3 yıldan fazla tutmamalısınız. Bebeğinizin emzik kullandığı zamanı çocuğunuzu eğlendirerek geçirebilirsiniz.

  *Bebek masajı yaparak anne- bebek arasındaki duygusal bağı kuvvetlendirebilirsiniz. Bebeğinizi duygusal açıdan rahatlatan bu masaj aynı zamanda gaz çıkarımını da kolay gerçekleşmesini sağlayarak bebeğinizin bedensel olarak rahatlamasına rehberlik etmektedir.

  *Alt değiştirme esnasında bebeğinizi özellikle doğduktan sonraki ilk günlerde asla yalnız bırakmamalısınız; çünkü bebeğinizin düşme tehlikesi ilk günlerde daha fazladır.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş