1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Bebek Tulumu Modeli Beyaz Renkli

Konu, 'İlginç Örgüler' kısmında Nursena tarafından paylaşıldı.

 1. Nursena

  Nursena Admin

  Bebek Tulumu Modeli Beyaz Renkli
  Beyaz Bebek Tulumu Örneği
  Beyaz Bebek Tulumu Yapılışı
  Beyaz Bebek Tulumu Modeli


  Materyal
  Best Beyaz 7 Numara Şiş 3-5 Aylık için
  [​IMG]
  Ön
  15 ilmekle 1 ters, 1 düz lastik örelim. (8 sıra 4 cm) 5 ilmek amiralim. 16 cm (20 ilmek)düz örelim 22 sıra ördükten sonra 8 sıra bir taraftan Ter ilmek arttırıp, ağarttıralım. 28 ilmek olunca örgüyü bekletelim. Diğer bacağı örelim. 28 ilmek olunca 2 parçayı birleştirelim, birlikte örüp ortayı bulalım, 3 ilmek birlikte alalım. (3 ilmeği keselim) (8 sırada 4 kez kesilecek). 40 ilmek
  olunca 4 sıra düz örüp ortayı bulalım. Ortada 4 ilmek arttırıp prinç örelim, 4 ilmek prinç kenar biyesi ördükten sonra diğer ilmekleri düz örelim. Ağı arttırdığımız kesmeye başladığımız en sivri noktadan 33 cm ölçerek yaka kesmeye başlayalım. Önce 5,2,2,2 keselim. Omuzda 15 ilmek kalınca omuzu keselim. Tulumun ön parçasının diğer yansımda aynı şekilde örelim.
  ARKA
  Ön parçalar gibi başlayıp parçaları birleştirdikten sonra 4 kez 3 er ilmek keselim. Kesime başladığımız yerden itibaren 38 cm örüp, 15 omuz ilmeği kesip sırayı bitirip, diğer tarafı keselim. En son ortada kalan yaka ilmeklerini keselim.
  KOL
  26 ilmekle lastik başlayalım. 2 cm örelim 10 ilmek amiralim 13 cm (26 sıra) örüp ilmekleri keselim.
  MONTAJ
  Parçaları ütüleyip monte edelim. Yakadan ilmek çıkartıp 2 cm prinç örelim. Dantel ve güpiirlerle süsleyip, örgü aralarından ilik açarak, düğmeleri dikelim.
   
 2. i

  irem Yeni Üye

  Bebeklere tulum şart elleri ayakları hemen üşüyüveriyor.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş