1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Bebek Odasının Vazgeçilmezleri

Konu, 'Dekorasyon' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

 1. dilayim

  dilayim Bölüm Yöneticisi

  Bebek odası dekore edecekseniz öncelikle bebek odasının olmazsa olmazlarına dikkat ederek dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

  İşte bebek odasının olmazsa olmazları:

  *Bebek odasının olmazsa olmazı güneş ışığıdır. Bebek odası mümkün mertebe sessiz ve sakin bir yerde olmalıdır. En az bir penceresi olmalıdır.

  *Bebek odasına bebeği rahatsız etmeyecek bir aydınlatma yerleştirmelisiniz. Gözü yormayacak, bebeğin huzurlu ve rahat hissedebileceği bir aydınlatma tercihi yerinde bir tercih olacaktır.

  *Zeminde ahşap ya da lamine parke gibi kolay temizlenebilen yüzey tercihinde bulunulmalıdır. Duvardan duvara gibi toz tutan ve alerjik hastalıklara sebep olabilecek halı tercihi asla yapılmamalıdır.

  *Bebek ve çocuk mobilyası seçiminde güvenlik ve sağlık konuları göz önüne alınarak tercihte bulunulmalıdır. Bebeğe zarar vermeyecek güvenlik standartlarına uygun malzeme seçiminde bulunulmalıdır.

  *Bebek odanızda mümkünse emzirme koltuğu ya da oturma köşesi ayırmaya özen göstermelisiniz.

  *0- 3 yaş aralığında elbise dolabı, bebek karyolası, şifoniyer, oyuncak sandığı ve saklama üniteleri bebek odalarında mutlaka yer almalıdır.

  *Bebek odalarında renk tercihinde bulunurken koyu renk tercih etmemelisiniz. Pastel renkler ile kombine edebileceğiniz canlı renkler huzurlu ortam yaratma bakımından önem arz eden konular arasında yer almaktadır.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Bebek odaları süslenir ancak 2 3 yıl kimse orada yatmaz :)
   
 3. Netice

  Netice Yeni Üye

  Bebeğinizi kucağınıza aldığınızda bunların çoğunun ayrıntı olduğunu daha iyi anlıyorsunuz..
   
 4. dilayim

  dilayim Bölüm Yöneticisi

  Bilmem umarım öyledir. İlk defa hissedeceğim için nasıl bir duygu olduğunu henüz bilmiyorum.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş