1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Bebek Kucaklanırsa Kucağa Alışır Mı?

Konu, 'Bebeğin Gelişimi ve Hastalıkları' kısmında Bal Arısı tarafından paylaşıldı.

 1. B

  Bal Arısı Yeni Üye

  Bebekler ilk üç ay herhangi bir alışkanlık edinmezler. Bu nedenle özellikle ilk üç ay boyunca bebeğinizin her ihtiyaç duyduğu an yanında olmalısınız ve onu kucağınıza almalısınız. Bebeğiniz ağladığı her an onu hiç tereddüt etmeden kucağınız alıp emzirmelisiniz. Sırtınıza bağlayıp gezdirebilirsiniz.

  Bebeğinizi sırtınızda ya da kucağınızda taşırken oldukça sakin olmalı; bebeğin ağlamasını kendinize mal etmemelisiniz. Bebek- anne arasında müthiş bir iletişim vardır ve bu iletişim erken bebeklik döneminde de devam etmektedir. Bu nedenle bebeğinizi sakin ve kendinizden emin şekilde kucağınıza alıp onunla konuşmalı sakinleştirmeye çalışmalısınız.

  Bebeğinizin gazlı dönemleri vardır. Bu dönemlerde bebekler kendilerini döndürebilmektedirler. Bu zamanda bizlere ihtiyaçları vardır. Zaten kendilerini döndürmeye başladıkları zaman gaz problemleri biteceği için size olan ihtiyacı giderek azalmaya başlayacaktır. En azından sizi ilk zamanlardaki kadar yormayacaklardır.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş