1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Bebek İçin İhtiyaç Listesi

Konu, 'Pratik Bilgiler' kısmında hayal perisi tarafından paylaşıldı.

 1. h

  hayal perisi Yeni Üye

  Bir anne adayı iseniz ve bebek bekliyorsanız bebeğiniz için ilk ihtiyaç duyulacak malzeme listesini eksiksiz tamamlamak istiyorsanız bir an önce aşağıda eklediğim malzeme listesini hazırlamaya başlamalısınız.

  *Bebeğiniz için hazırlık yaparken giysi alışverişi esnasında 1- 2 tane; 0-3 aylık içinde daha fazla body almanız gerekmektedir. Göbek bağı düşene kadar giydirebileceğiniz 1- 2 tane tişört almalısınız. Doğum kış ayında gerçekleşecekse ayakları kapalı body tercihinde bulunabilirsiniz. Kış bebekleri için 2- 3 adet uyku tulumu; 1-2 battaniye ve 2-3 sweat shirt almalısınız. Dışarıya çıkarken giydirmek için ise kar tulumu, eldiven ve bere almalısınız. Giysi tercihinizi yaparken bebeğinizin bileklerini ve ayaklarını sıkmayacak giysi tercihlerinde bulunmalısınız.

  *Bebeğe hazırlık yaparken bol bol bebek bezi almalısınız. Pişik yapmayacak bez tercihinde bulunmanız gerekmektedir.

  *Bebeğiniz için alacağınız bebek küvetinin ayakta ve yüksekte olması gerekmektedir. Göbek bağı düşene kadar göbeğinin altında olacak şekilde su seviyesi ayarlaması yapacağınızı düşünerek küvet tercihinde bulunmanız gerekmektedir.

  *Ucu küt ve kısa bir burun pompası, biberon, ateşi makattan ölçen termometre, bebek arabası ve kanguru askısı da hazırlayacağınız malzeme listesinin içinde mutlaka olması gerekenler arasındadır.

  *Bebek karyolası ve bebek odası malzeme seçiminizi de özenle gerçekleştirmelisiniz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş