1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Bebek İçin Hazırlıklar

Konu, 'Pratik Bilgiler' kısmında Minik Peri tarafından paylaşıldı.

 1. Minik Peri

  Minik Peri Bölüm Yöneticisi

  Bebek doğmadan önce birtakım hazırlıkların yapılması gerekmektedir. Her ne kadar bebek doğduktan sonra da hazır edebileceğiniz bu hazırlıklar arasında ihtiyaç duyulacak ürünler listesini bu yazımda sizlerle paylaşmak istiyorum. Siz de bebek bekliyorsanız bu listeye bir göz atmanızda fayda olacaktır.

  *Bebek karyolası: Bebeğiniz için öncelikle sağlam ve güvenli bir karyola seçiminde bulunmalısınız. Karyolada öncelikle bebeğe zarar verecek sivri köşeler ve çıkıntılar yer almamalıdır. Beşiğin parmaklıkları bebeğin kafasının sıkışmasına sebep olacak şekilde geniş olmamalıdır. Karyola seçiminizi yaparken evinizin büyüklüğünü ve kaç yaşına kadar karyola kullanma tercihinde bulunacağınızı düşünerek gerçekleştirmelisiniz. Karyola boyası kesinlikle kurşun içermemelidir. Cam kenarı ya da tırmanma sonucu düşme tehlikesi olan bir yere beşik yerleştirilmemelidir.

  *Bebek yatağı: Yatak karyolanın tüm köşelerini kaplamalıdır. Bebek sağa sola döndüğü zaman asla karyola kenarına sıkışmamalıdır.

  *Yatak örtüleri: Yatak üstüne su geçirmeyen bir örtü sermelisiniz. Örtü seçiminiz naylon ya da muşambadan olabilir. Bu örtü üzerine rahatlıkla yatak çarşafınızı serebilirsiniz. Bu çarşafı keten cinsi tercih edebilirsiniz. Ama bebeğiniz yüz üstü yatıyorsa muşamba ya da naylon cinsi örtü asla kullanmamalısınız. Çünkü bu örtülerle temas eden bebek nefes alma sorunu yaşayabilir.

  *Battaniyeler: Mevsime göre seçmeli; fazla ağır olmayan bir battaniye seçmelisiniz. Soğuk havalar için yün battaniye tercihinde bulunabilirsiniz.

  *Küvet: Bebeğiniz için alacağınız küveti biraz yüksek seçmeniz iyi olacaktır.

  *Bebek kıyafetleri: Bebeğinizin kıyafetlerini çok dar seçmemelisiniz. Kafasını rahat bir şekilde giyip çıkarabileceğiniz kıyafet seçiminde bulunabilirsiniz. Ekonomik olsun istiyorsanız biraz büyük kıyafet alma tercihinde bulunabilirsiniz.
   
 2. Uranüs

  Uranüs Yeni Üye

  Anne ve Baba hazırsa gerisi tefarruat :)
   
 3. Minik Peri

  Minik Peri Bölüm Yöneticisi

  Bilmem öyle mi acaba? Bebek bekleyen biri olarak göreceğiz diyorum....
   
 4. Uranüs

  Uranüs Yeni Üye

  Anne olmuş biri olarak öyle diyorum :) tecrübe ile sabittir.
   
 5. Minik Peri

  Minik Peri Bölüm Yöneticisi

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş