1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Bebek Emzirmenin Altın Kuralları Nelerdir?

Konu, 'Anne ve Çocuk Sağlığı' kısmında Bal Arısı tarafından paylaşıldı.

 1. B

  Bal Arısı Yeni Üye

  İlk bebeği olan bayanlar genel itibari ile bebek emzirme konusunda deneyimsizlerdir. Bu bayanlara yardımcı olmak adına sizlerle bebek emzirme ile ilgili en doğru bilgileri paylaşmaya çalışacağım.

  Bebeğinizi emzirmeden önce öncelikle doğru pozisyonda bebeği tutmanız gerekmektedir. Bebeğinizi alt kolu vücudunuzu sararken; bebeğinizin yüzü, omuzları ve vücudu memeye dönük olmalıdır. Bebeğinize sizin aynı taraftaki kolunuzla destek olmalısınız. Ardından şu basamakları takip etmelisiniz.

  *Serbest elinizle bebeğinizin göğsünüze doğru yönelmesini sağlamalısınız. Bebeğinizin ağzını geniş açması için göğüs ucunuzla bebeğinizin alt dudağına dokunmanız gerekmektedir.

  *Bebeğiniz ağzını geniş açar açmaz bebeğinizin ağzını hemen göğüs ucunuza götürmelisiniz. Bebeğinizin sütü emdiğinden emin olmak için göğüs ucunuzun ve göğsünüzün koyu kısmını bebeğinizin ağzına aldığından emin olmalısınız. Ayrıca bebeğiniz emerken göğsüne kapanır ya da iki dudağı dışa doğru açılmaktadır.

  *Bebeğiniz doyduğu zaman göğsünüzü bırakacaktır. Eğer doyduğunu fark etmiyorsa göğsünüzü bırakması için burnunu hafifçe sıkabilir ya da temiz elinizi ağzına doğru sokmayı deneyebilirsiniz.

  Bir anne olarak sık emzirme sonucunda sütünüzün arttığını aklınızdan çıkarmamalısınız. Ama bebeğinizi doğru teknikle emzirdiğinizden de emin omalısınız.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş