1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Bebek Doğumundan Sonra Acil Durum Kolaylıkları

Konu, 'Bebeğin Gelişimi ve Hastalıkları' kısmında Minik Peri tarafından paylaşıldı.

 1. Minik Peri

  Minik Peri Bölüm Yöneticisi

  Bebeğin hayatının geri kalanını en sağlıklı şekilde devam ettirebilmesi için 0-2 yaş arası beslenmeye ayrı bir özen göstermeniz gerekmektedir. Bunun için 0- 6 ay arası mutlaka anne sütü ile beslenmenin gerçekleşmesi için çaba harcamalısınız. 6. aydan sonra doktorunuzun önerisi ile ek gıdalarla takviyelerle devam ederek bebeğinizin beslenmesine ayrı bir özen göstermeniz gerekmektedir. 0-6 yaş arası dönemde çocuğunuzu düzenli olarak doktor kontrolünden geçirmelisiniz. İlk 1 yaş döneminde her ay; 1- 2 yaş arası 3 ayda bir; 2- 6 yaş arasında ise düzenli olarak aşıların yapılması gerekmektedir.

  Çocuklar yetişkinlere oranla daha sık hastalanıp; ateşlenmektedirler. Kışın üst ve alt solunum yolu hastalıkları yazın ishal durumu ile karşı karşıya kalınma olasılığı bulunmaktadır. İştahsızlık, keyifsizlik, uykuda bozulmalar, dışkılama değişiklikleri, burun akıntısı gibi belirtiler hastalık belirtileri olarak bilmeniz gereken belirtiler arasında yer almaktadır.

  Yoğun öksürük, beslenememe, sıvı alamama, morarma, sık nefes alıp verme, ateşin düşürülememesi gibi durumlar belirtiler sonucunda karşılaşabileceğiniz durumlardır.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş