1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Bebek Bekleyen Çiftlere Öneriler

Konu, 'Gebelik' kısmında hayal perisi tarafından paylaşıldı.

 1. h

  hayal perisi Yeni Üye

  Anne ya da babalığa hazırlanırken yapabileceklerinizle arasında yer alan yaşamsal değişikliklerle ilgili olumsuz düşünceleri rafa kaldırmaya hazır mısınız? Hamilelik döneminde kimi zaman olumlu duygular yaşarken kimi zaman ise olumsuz duygular yaşayabileceksiniz. Mutlu ve neşeli olabilmenin yanı sıra üzüntü, kaygı ve endişeli duygu durumlarınızda değişim hissederken neler yapabileceğinizi öğrenmek istiyorsanız yazımın devamını hemen okumaya başlayabilirsiniz.

  *Çiftler kendi aralarında son derece anlaşılabilir ve birbirini anlayabilecekleri bir iletişime sahip olmalıdırlar.

  *Erkekler hamilelik ve lohusalık dönemi hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Erkekler eşlerinin duygularını anlamalılar ve fiziksel- duygusal süreçle eşlerini yalnız bırakmamalıdırlar.

  *Annelik duygusu dokuz ay bebeği karnında taşıma ve bebekle daha çok iletişim kurmadan kaynaklanan sebeplerden ötürü babalık duygusuna göre daha çabuk gelişir. Bu nedenle baba adaylarına bu duyguyu benimsemeler için zaman tanımalısınız.

  *Eşler arasında görev paylaşımı, iş bölümü ve sorumluluk hazırlığı mutlak suretle yapılması gerekenler arasında yer almaktadır.

  *Özellikle bebek dünyaya geldikten sonra kendilerine de zaman ayırarak ilişkilerini taze tutmanın yollarını aramalıdırlar.

  *Anne adayı her gün mutlaka bireyselliğe zaman ayırmalıdır. Yani kendini dinlemek ve mutlu olmak için kendini hazırlamalıdır.

  *Gerçekçi beklentilere sahip olmalı ve bu beklentilerinizi eşinizle konularak paylaşmalısınız.

  *Aile olduktan sonra birlikte karar vermek ve bu kararları uygularken anlaşarak çocuğunuz için koyacağınız sınırların belirlemesini beraber gerçekleştirmek.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş