1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Bebek Bakıcısı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Konu, 'Pratik Bilgiler' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

 1. dilayim

  dilayim Bölüm Yöneticisi

  Canımızdan çok sevdiğimiz bebeğimizi emanet edeceğimiz bebek bakıcısı seçimine oldukça özen göstermemiz gerekmektedir. Peki bebek bakıcısı seçiminde nelere özen göstereceğiniz konuları hakkında henüz bilgi sahibi değil misiniz? O halde sizler için aşağıda yazacağım bilgilendirme yazısını okumaya devam etmenizi tavsiye ediyorum.

  Öncelikle bebek bakıcısı ile yapacağınız ilk görüşme siz de bırakacağı ilk intiba oldukça önemlidir. Bu konuda bebek bakıcınızın elleri, üstü başı temiz mi? Bakımlı mı? Konuşması aksamadan ve düzgün bir şekilde mi gerçekleşiyor? Sorduğunuz sorulara güler yüzlü ve açık cevaplar verebiliyor mu? Çocuk bakımı ile ne kadar zamandır ilgileniyor? Gibi sorulara aldığınız cevaplar sizin bakıcı seçiminizde yardımcı olacaktır.

  Bebek bakıcısının tecrübeli oluşu hem olumlu hem de olumsuz etkiler bırakmaktadır. Olumlu olarak bebeklerle ilgili deneyim sahibi birine bebeğinizi emanet etme mutluluğunu tadabilirsiniz. Olumsuz olarak ise daha önceden çalıştığı ailenin tutumu ile sizin tutum ve davranışlarınız arasında karşılaştırma gerçekleştirilebilir. Tecrübesiz birine işi ile ilgili yapması gerekenler hakkında fikir verebilirsiniz. Evini düzeni ve bebek bakımı ile ilgili temel bilgileri edinme konusunda bakıcınıza boş vakitlerinizde yardımcı olabilirsiniz.

  Bebek bakıcınızı seçerken ayrıca ona şu soruları da sorabilirsiniz.

  *Tatillerde sizinle seyahat edebilir mi?

  *Ne zaman işe başlayabilir?

  *Ailesi ile birlikte mi yaşıyor?

  *Kendi çocuğu var mı?

  *Maaş beklentisi nedir?

  *Evde çalışırken evde bir büyüğünde yer alması sorun teşkil eder mi?

  *Çocuk uyurken ev işi ve yemek yapımı ile ilgilenebilir mi?

  *Evde video kamera bulunması ile ilgili düşünceleri neler?

  *Yakın zamanda başka bir iş başvurusunda bulunmuş mu, okuyor mu ya da okula dönme durumu var mı, evlilik gibi düşünceleri var mı?

  *Yatılı mı yoksa gündüz mü çalışmayı tercih ediyor?

  *Sigara içiyor mu?
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Kesinlikle sabıka kaydı ve psikolojik tedavi görmediğine dair belge isteyin.
   
 3. dilayim

  dilayim Bölüm Yöneticisi

  Haklısınız; kimi zaman sahte belge düzenleyenler düşünüldüğü zaman insan tedirgin oluyor ama istemekte fayda var. Bence gizli kamera koymak lazım birkaç yere
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş