1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Bebek Arabası Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Konu, 'Pratik Bilgiler' kısmında hayal perisi tarafından paylaşıldı.

 1. h

  hayal perisi Yeni Üye

  Bebek arabası alırken birtakım noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Bebeğinizi arabasında sağlıklı bir şekilde gezdirmek istiyorsanız aşağıdaki hususlara titizlikle uymalısınız.

  *Güvenlik: Sırf hafif olsun diye kimi zaman bebek arabaları yapımında dayanıksız metallerden yararlanılmaktadır. Bebek arabası tercihinde öncelikle metal aksamının sağlamlığından ve 5 nokta emniyet kemeri olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Ayrıca bebek mekanizmasının bebek- çocuk tarafından kolay açılabilir olmadığından emin olmalısınız.

  *Konfor: Bebeğinizin konforu için bebek arabasının tam yatar pozisyonda olması gerekir. Bebek arabasının sırt dayanağının istediğiniz gibi ayarlanabilmesi, tentesinin kademeli olması, ön tepsisinin olması, bebek arabasının kumaşının silinebilir olması, bebek arabasının kumaşının bebeğinizi terletmeyeceğinden emin olmalısınız.

  *Manevra kabiliyeti: Küçük- sert tekerlekli ve amortisörsüz arabalar yollardaki titreşimi bebeğinize yansıtmaktadır. Bu durum bebeğinize rahatsızlık vermektedir. Büyük tekerlekli bebek arabaları yollar ne kadar bozuk olursa olsun bebeğinizi rahatsız etmemektedir. Bu büyük tekerlekli arabalar sayesinde bebeğinizi kaldırım ve basamaklarda kaldırıp indirirken daha kolay işlem gerçekleştirebilirsiniz.

  *Tek elle açılıp kapanabilen bebek arabaları tercihinde bulunmanız kullanım kolaylığı sağlar. Çok hafif arabalar çabuk devrilirken; ağır arabalar daha zor taşınabilmekte ve sonuç olarak kullanımda zorluk yaşamanıza sebebiyet vermektedir.

  *Garanti süresi ve ulaşılabilirlik: Aldığınız bebek arabasının sonradan arızalanabileceği düşünülmeli; garanti süresi göz önüne alınarak bebek arabası alınmalıdır. Yetkili servis ihtiyacınızı karşılamak için kolay ulaşabileceğiniz yetkili servis tercihinde bulunmalısınız.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş