1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Bebeğinizin Zeki Olması İçin Hamilelik Döneminde Neler Yapabilirsiniz?

Konu, 'Gebelik' kısmında elnur tarafından paylaşıldı.

 1. elnur

  elnur Yeni Üye

  Hamilelik döneminde bebeğinizin zekasını yükseltebileceğinizi biliyor muydunuz? Bebeğinizin daha zeki olabilmesi için hamilelik döneminde yapabilecekleriniz şunlardır:

  *Hamilelik süresince stressiz olmalısınız. İçinde bulunduğunuz ortam, sesler, duygular ve hareketler bebeğinizi doğrudan etkileyecektir.

  *Hamileliğin dördüncü ayından sonra bebeğiniz sizi duymaya, hissettiklerinizi daha net bir şekilde hissetmeye başlar. Bebeğin duyduğu ilk ses sizin kalp sesiniz olabilir. Dokunduğu ilk yer ise rahim duvarı ya da kendi bedenidir. Size bu kadar yakın olan yavrunuzun sağlıklı gelişimi için kendinize sonsuz özen göstermeli; mutluluğu elden bırakmamalısınız.

  *Siz mutlu iseniz bebeğinizde mutlu olacak; siz üzgünseniz bebeğinizde üzgün olacaktır. Bu nedenle bebeğinizin mutlu olduğu zaman hareketli ve kendini gayet iyi hisseden bir birey olduğunu unutmayın ve bebeğiniz mutlu oldukça beyin fonksiyonlarının son derece olumlu yönde gelişeceğini bilerek harekete edin.

  *Gebelikte diş sağlığınıza ayrı bir özen göstermelisiniz. Diş rahatsızlığı geçirdiğiniz zaman erken doğum ya da düşük kilolu bebek doğurabilme ihtimaliniz olduğunu aklınızdan çıkarmamalısınız.

  *Baba adaylarının hamilelik döneminde eşlerine daha özenli davranmaları gerekebilir. Aksi taktirde eşiniz depresyona girebilir; bu da bebeğinizin zeka gelişimini olumsuz etkileyebilir.

  hamilelik_muzik_dinletme_uyku_glr.jpg

  *Bebeğinizin zeki olması için ona zekasını olumlu yönde geliştirecek, anlayabileceği tarz müzikler dinletebilirsiniz. Müzik duyduğu zaman bebeğin birçok yerinde hareketlenme olduğunu; beynin analitik düşünmeye başladığı gerçeğini aklınızdan çıkarmamalısınız. Müzik sayesinde bebeğinizin matematiksel ve duygusal zekasında olumlu yönde gelişme meydana gelir.
   
 2. Sabır

  Sabır Admin Yetkili Kişi

  Balık yiyin birde bol bol bebeğiniz ile sohbet edin. Bir şey daha var, eşiniz olacak adama söyleyin sizi üzmesin :))))
   
  elnur bunu beğendi.
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş