1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Bebeğinizin Zekasını Geliştirmek İçin Neler Yapabilirsiniz?

Konu, 'Bebeğin Gelişimi ve Hastalıkları' kısmında Masal Perisi tarafından paylaşıldı.

 1. Masal Perisi

  Masal Perisi Yeni Üye

  Bebeğin 0-2 yaş dönemi bebeğin zeka gelişimi açısından oldukça önemlidir. Anne sütü zekayı olumlu etkilemektedir. Annenin beslenmesi ve bebeği besleme biçimi de zeka gelişimini arttıran faktörler arasında yer almaktadır. Annenin gözlerinin içine bakarak konuşmanız, tensel temas, bebekle söylenen şarkılar, ritmik melodiler ve sevgi dolu bir ortamın bebeğin zeka gelişimine katkısı büyüktür.

  Çok erken yaşlarda kitaplarla tanışmanında etkisi büyüktür. Dördüncü aydan itibaren bebeğinizi kitaplarla tanıştırmanın etkisi büyüktür. Oyuncakları bebeğinize nasıl tanıştırdığınızın da büyük önemi bulunmaktadır. Anne babanın oyuncağı ne kadar yaratıcı kullandığı ve oyuncak- bebek iletişimi çok büyük önem arz etmektedir.

  Annenin hem hamilelik döneminde hem de emzirme döneminde tüketeceği omega 3'ünde büyük önemi bulunmaktadır. Omega 3 yağ asitlerini fazla tüketmiyorsanız kapsül olarak tüketmeniz gerekmektedir.

  Kitaplar, görsel koordinasyon geliştiren oyunlar, puzzle'lar, üst üste konan oyuncaklar, aile ile beraber yaratıcı oynanan oyunlar zeka gelişimini olumlu yönde etkilemektedir.

  Zeka gelişimini olumsuz etkileyen sürekli tv karşısında durma gibi bir alışkanlığınız varsa bundan vazgeçmelisiniz. Çünkü sürekli tv karşısında durma çocuğunuzun dikkat gelişimini engelleyici rol oynar.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş