1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Bebeğinizin Tırnaklarını Nasıl Kesmelisiniz?

Konu, 'Bebeğin Gelişimi ve Hastalıkları' kısmında Bal Arısı tarafından paylaşıldı.

  1. B

    Bal Arısı Yeni Üye

    Bebeğinizin tırnakları doğduktan bir hafta sonra mutlaka kesilmelidir. Yüzünü çiziyor diye ellerine sürekli eldiven takmaktansa bebeğinizin tırnaklarını keserek bu durumun önüne geçmeli ve bebeğinizin ellerini tanımasına fırsat vermelisiniz.

    Bebeklerin tırnakları için ucu küt bir makas kullanmalısınız; çıt çıt makaslı tırnak makasları tehlikelidir. Bebeğinizi rahat bir yere yatırıp tırnak kesme işlemine öyle başlamalısınız. Banyo sonrası tırnak kesimi için en doğru zamandır. Tırnakları uzun olan bebekleri oyuncak ile oyalayarak elini sabit tutup kesim işlemini düz kesim metodundan yararlanarak gerçekleştirmelisiniz. Aksi taktirde tırnak batması problemi ile bebeğiniz huzursuzluk yaşayıp sık sık ağlayacaktır. Düz kesim ardından bebek törpüsü ile tırnak kenarları törpülenmelidir ki bebeğiniz yüzünü çizmesin. Ayak tırnakları da aynı şekilde kesilebilir. Dilerseniz uyanık dilerseniz uyurken bebeğinizin tırnaklarını kesebilirsiniz. Tek başınıza kesim işlemine izin vermiyorsa bu işlemi birinden yardım alarak gerçekleştirebilirsiniz. Şimdiden kolay gelsin.
     
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş