1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Bebeğinizin Neden Ağladığını Nasıl Anlarsınız?

Konu, 'Bebeğin Gelişimi ve Hastalıkları' kısmında Bal Arısı tarafından paylaşıldı.

 1. B

  Bal Arısı Yeni Üye

  Bebeğiniz çeşitli sebeplerden dolayı ağlayabilmektedir. Peki bebeğiniz neye ağladığını nasıl anlayacağınıza dair birkaç ipucu edinmeye ne dersiniz?

  *Bebeğinizin ağlaması eğer gaz probleminden kaynaklanıyorsa bebeğiniz dizini karnına çekerek ağlar. Bu ağlama kesilmediği gibi her geçen dakika daha çok artış göstermektedir. Bebeğinizin gazını çıkarmasına yardımcı olacak masajlar yapmak onun gazını çıkarmasına yardımcı olacaktır.

  Bebeğiniz her ağladığında onu kucağınıza alıp emziriyorsanız bu durumda bebeğinizin hazımsızlık problemi yaşamasını arttıran sebepler arasında yer almaktadır. Bebeğiniz ağzını açıp aranıyormuş gibi yapar ve anne bu durumda bebeğini aç zanneder ve emzirir. Bebeğiniz hazımsızlık problemi yaşıyorsa bunu yeşil kaka renginden de anlayabilirsiniz. Bu durumda bebeğinizin gazını çıkarmanız gerektiğini unutmamalısınız.

  Bebeğiniz uykuya dalmakta zorlanıyorsa onu yıkayıp bakım yağları ile masaj yaparak uyutabilirsiniz. Canı sıkıldığı zaman onu kucağınıza alıp ninni ya da şarkı söyleyebilirsiniz.

  Bebeğiniz sürekli ağlıyorsa üzerindeki kıyafetin etiketi ya da zıbın çıtçıtı canını acıtıyor olabilir; bu kontrolleri yaparak ağlama problemini ortadan kaldırabilirsiniz.

  Bebeğinizin bezini kontrol ederek ağlama problemini çözebilirsiniz. Bezi çok sıkı bağlamışsanız ya da bebeğiniz altına yapmışsa da ağlayabilmektedir.

  Bebğinizin kıyafetleri kalın gelmiş olabilir; üzerindeki kıyafetlerin ince olmasına yardımcı olabilirsiniz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş