1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Bebeğinizi Giydirme

Konu, 'Pratik Bilgiler' kısmında Minik Peri tarafından paylaşıldı.

 1. Minik Peri

  Minik Peri Bölüm Yöneticisi

  Bebek giydirmenin ne kadar zorlu bir süreç olduğunu biliyorsunuz değil mi? Eğer bebek sahibi değilseniz bunun farkında değilsinizdir; ama zaman ile bebeğinizi nasıl giydirebileceğinizi öğrenecek ve bu durum sizin için yaptığınız en kolay işler listesinde yer alacaktır.

  Annelere bebeklerini kolay giydirme tüyoları:

  Hazırlıklı olun:Bebeğinizi giydirmeye başlamadan önce kıyafetleri elinizin altında hazır bulunmalıdır.

  Tedbirli olun:Bebeğinizi yatağında ya da yüksek masalarda asla tek başına bırakmayın. Daha önceden tek başına kendi etrafında dönmemiş olsa dahi bu dönmeyeceği anlamına gelmez.

  Kolay giydirilecek kıyafetler seçmelisiniz: Geniş yakalı ve esnek kumaşlardan yapılmış kıyafet tercihinde bulunmalısınız.

  Bebeğinizin kıyafetini değiştirirken kıyafetin yakasını esneterek giydirin. Kolların içinden elinizi sokup minik ellerini tuttuktan sonra yavaşça kıyafetin kolunu çekin. El ve ayak parmaklarını yanlış yöne çekmemeye gayret etmelisiniz. Bebeğinizin üzerini değiştirirken değiştirme masası, yer zemini ya da yatakta üst değiştirme işlemi gerçekleştirmelisiniz.

  Bebekler çok giydirildikleri zaman terlerler. İçinde bulunduğunuz iklim koşullarını göz önüne alarak giydirme işlemini gerçekleştirmelisiniz. Kış mevsiminde kat kat kıyafet giydirme yerine bol ve tek parça kıyafet giydirme tercihinde bulunmalısınız. Bebeğinizi çabuk giydirebilmek için giyinme saatini eğlenceye çevirebilirsiniz. Ona şarkılar söyleyebilir; komiklikler yapabilir; onunla göz kontağı kurabilirsiniz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş