1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Bebeğin Uykuda Nefessiz Kalması Sebebi

Konu, 'Anne ve Çocuk Sağlığı' kısmında Doktor Civanım tarafından paylaşıldı.

 1. D

  Doktor Civanım Yeni Üye

  _

  Bebeğin Uykusunda Nefessiz Kalmasının Nedenleri
  (Uyku Apnesi) Bebeğin Uykuda Nefessiz Kalması Neden Olur


  Bebeğin Uykuda Nefessiz Kalması (Uyku Apnesi)
  Yenidoğan uyku apnesi daha çok prematüre bebeklerde olmak üzere 1 yaş altı bebeklerde sıklıkla görülebilen bir durumdur. Genelde bir hastalığa bağlı olarak gelişen Apne'nin mutlaka tedavi edilmesi gerekmektedir. Herhangi bir sebeble gerek bir hastalığa bağlı olarak gerekse boğulma dolayısıyla bebek nefessiz kalabilir, erken farkedilmediği anda sonuç genellikle bebek ölümü olarak karşımıza çıkar.

  Respisense Baby Monitör Yenidoğan apne (solunum Durması) Şüpheli bebeklerde Apneye karşı kesin çözüm sunan pratik bir cihazdır. Özellikle solunum durması durumunda 15 saniye sonra ilk uyaran titreşimle bebeği uyaran cihaz bebeğin nefes almamaya devam etmesi durumunda ikinci uyaran sesle hem bebeği hemde anneyi uyararak Apnenin sonlandırılması için kesin uyarıcı etki sağlar. Respisense Baby monitörü bebeğin alt bezine takabilirsiniz. Bebeği kesinlikle rahatsız etmez. Herhangi bir sebeble bebekte solunum durması durumunda Respisense 15. saniyede ilk uyaranla titreşim vererek bebeği uyandırmaya çalışır. 5 saniye içinde de sesle anneyi uyararak bebeği kontrol etmesini sağlar.

  Özellikle tüp bebek yöntemi ile anne-baba olanların ve prematüre doğum yapan bebeklerde daha sık görülen bir durum olan apneye karşı Resspisense kesin uyarıcı etki sağlayarak. Bebeğinizin güvenle uyumasına yardımcı olur...

  Bebeğinizi yatırırken yastık kullanmayın. Yastık bebeğinizin boğulmasına neden olabilir.
  Bozuk para veya düğme gibi küçük objeleri bebeğinizin ulaşabileceği yerlerde bırakmayın. Daha büyük çocuklarınızı, küçük oyuncaklarını bebekten uzakta tutmaları konusunda eğitin.

  Bebek elbiselerinde veya oyuncaklarında kravat veya kurdele kullanmayın Bebeğiniz katı yiyecekleri yemeğe başladığı zaman, çok küçük parçalar halinde verin. Bunları yedirmek isterken takacağınız önlükle bebeğinizi yalnız bırakmamalısınız. Emzikleri düzenli olarak kontrol edin. Emzik ucunun sapına sıkıca takılı olduğundan emin olun. Aksi takdirde emzik ucu çıkarak bebeğinizin boğulmasına neden olabilir. Emziğin plastik ucu yapış yapış olduğunda veya üzerinde çatlaklar oluştuğunda emziği değiştirin. Emziğe ip veya kurdele ya da herhangi bir şey takmayın bu bebeğiniz tarafından zorlanarak onun nefessiz kalmasına neden olabilir.
   
 2. B

  Bengü Yeni Üye

  Bebeğin uykuda nefessiz kaldığı nasıl anlaşılırki
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş