1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Bebeğin eşi ne zaman yukarı çıkar?

Konu, 'Gebelik' kısmında Kelebek tarafından paylaşıldı.

 1. Kelebek

  Kelebek Yeni Üye

  Bebeğin Eşi ne demektir,
  Bebeğin Eşi nasıldır,
  Bebeğin eşi ne zaman yukarı çıkar


  Bebeğin Eşi Aşağıda Olması Ne Demek, Bebeğin Eşinin (Plasentanın) Aşağıda Olması

  Plasenta gerek yapı gerekse işlev açısından kendine özgü ve başka örneği olmayan bir organdır. Bebeğin rahim içindeki yaşamını sürdürebilmesi plasentanın sağlıklı işlev görmesine bağlıdır.

  Plasenta normalde bebeğin doğumunu takiben görevini tamamlayarak yerleşmiş olduğu yerden ayrılır ve vücut dışına atılır. Bu doğumun üçüncü evresi olarak adlandırılır. Plasentanın atılmasını takiben rahim kasları kasılarak açık olan kan damarlarının kapanmasını ve kanamanın durmasını sağlarlar. Hamileliğin 20. haftasından sonra normal yerleşmiş olan bir plasentanın bebeğin doğmasından önce yapışık olduğu yerden kısmen ya da tamamen ayrılması ise dekolman olarak adlandırılır.

  Plasenta yani bebeğin eşi rahim içinde çeşitli bölgelerde yerleşebilir. Rahmin ön, arka duvarı veya kubbesinde olduğu gibi zaman zaman da aşağıda rahmin ağzına doğru yerleşebilir. Eğer plasenta rahmin ağzına yerleşmişse doğum için önemli sorunlara yol açabilir. Ancak gebeliğinizde olduğu gibi biraz alt yerleşimli olan plansentalar genellikle hiçbir soruna sebep olmadığı gibi doğum için de herhangi bir sorun yaratmaz. Hekimler alt yerleşimli plasenta gördüğümüzde herhangi bir kanama, erken doğum ve bir komplikasyonu engellemek için cinsel ilişkiyi bu durumlarda yasaklamaktayız. Doktorunuzun önerilerini göz önünde bulundurun.

  Op. Dr. Ali Mesut
   
 2. M

  Misafir Misafir

  slmlar ben van depreminden sonra eşimi istanbula ablasının yanına gönderdim .kendimde vanda çalışıyorum depremden dolayı işkur vasıtasıyla işe alındım maddi durumum iyi değil,eşim 5aylık hamile ama bebğin eşi önce geliyormuş istirahat verdi doğuma kadar bende istanbula gidecem 15 günlüğüne eşim iyileşirmi doğumdan sonra rahatsız olmaz mı .Birde bel fıtığı var .ne yapacağımı bilmiyorum.:::(((
   
 3. Murat

  Murat Yönetici

  Ali bey çok net ve bilgilendirici açıklamalarınızdan ötürü teşekkür ederiz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş