1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Bebeğin Cinsiyeti Ne Zaman Kesinleşir?

Konu, 'Gebelik' kısmında livanur tarafından paylaşıldı.

 1. l

  livanur Yeni Üye

  Bebeğin Cinsiyeti Ne Zaman Oluşur,Bebeğin Cinsiyeti Ne Zaman Belli Olur,bebeğin cinsiyetinin belirlenmesi,Bebeğin Cinsiyeti Ne Zaman Kesinleşir,

  Kadının yumurtasından gelen XX cinsiyet belirleme kromozomları ile erkek spermlerin X yada Y kromozomlu olanlılarının döl yatağında birleşmesi sonucunda cinsiyet belirlenmektedir. Yani, bebeğin cinsiyeti , babadan gelen spermin taşıdığı kromozomun cinsi belirlemektedir.

  Erkekten gelen dölleyici sperm X kromozomu ise, bebeğin cinsiyeti kız olmaktadır. Dölleyici sperm Y kromozomu ise bebek erkek olmaktadır.
  Bebeğin Cinsiyeti Ne Zaman Oluşur

  Bu demek oluyor ki; aslında bebeğin cinsiyeti yumurta ile spermin birleşmesi sonucu gebeliğin ilk gününden itibaren bellidir. Ancak ultrason yardımı ile cinsiyet tespiti en erken 14.-15. haftalardan itibaren, bebeğin genital organının görülmesi sonucunda mümkün hale gelecektir.

  Bebeğin anne karında duruş şekli, anne karnının dışarıdan görünüş şekli, annenin aşerdiği besinlerin çeşidi ve gebeliğin şikayetlerine bakılarak cinsiyet tahmininde bulunmak yanlış bir davranıştır.

  Yine, Çin takvimi gibi çeşitli zamanlarda ilişkide bulunmak, korunulmayan günlerde özel diyetler yapmak, özel günlere veya saatlere göre cinsel ilişkilerde bulunmak bebeğin cinsiyetini etkilemeyecektir.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Bebeklerde cinsiyet daha kısa sürede anlaşılmaya başladı.
   
 3. M

  Mina Yeni Üye

  Murat'a katılıyorum teknoloji hızla gelişiyor. 14-15. haftalardan önce bile cinsiyeti öğrenmek mümkün
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş