1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Bebeği İle Seyahat Edecek Annelere Öneriler

Konu, 'Pratik Bilgiler' kısmında Minik Peri tarafından paylaşıldı.

 1. Minik Peri

  Minik Peri Bölüm Yöneticisi

  Seyahat etmek istiyorsanız ve bebeğinizle nasıl seyahat edeceğiniz konusunda endişeleriniz varsa size tavsiye edeceğim önerilere uymaya ne dersiniz?

  *Seyahat edeceğiniz yere erken giderek girmek zorunda olduğunuz kaostan kurtulabilirsiniz.

  *Seyahatinizi iyi zamanlamalısınız. Uçuş ya da seyahat saatinizi bebeğinizin uyku saatine denk getirmeye özen göstermelisiniz. Bebeğinizi uzun süre uyutmamalısınız ki gittiğiniz ortama çabuk alışabilsin.

  *Hafif bagaj yapmalısınız. Gittiğiniz yerde gerekli olacak kadar bebek eşyası götürmeye özen göstermelisiniz. Kuru temizlemeci bulma imkanınız varsa olabildiğince az eşya ile seyahat etmelisiniz.

  *Olmayacak şeyleri bile hesaba katmaya özen göstermelisiniz. Mikroplar her ortamda gezdiği için her zaman doktor kontrolüne gittiğiniz hekiminizin numarasını ve gittiğiniz yerdeki sağlık kuruluşu ve doktorların numaralarını mutlaka bir yere not etmelisiniz.

  *Bebek maması ya da bebek maması formülleri kullanıyorsanız seyahat esnasında bu ürünler için gerekli sağlık koşullarının ortamda bulunup bulunmadığından emin olmalısınız.

  *Beklenmedik durumlara karşı bebeğinizin en sevdiği oyuncağı ya da onu oyalayabileceğinizi düşündüğünüz materyalleri yanınıza almayı ihmal etmemelisiniz.
   
 2. Netice

  Netice Yeni Üye

  Bebekler ile yolculuk sanıldığından daha zordur.. Bir keresinde otoban ortasında 45 dk sallandırdı kendini öyle susmuştu..
   
 3. Minik Peri

  Minik Peri Bölüm Yöneticisi

  Henüz bebeğim yok ama 1 ay sonra bende neyi nasıl yapacağımı yavaş yavaş öğreneceğim sanırım. En zoru da otobüs yolculukları olsa gerek.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş