1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Bebeği Biberon İle Beslemenin Faydaları

Konu, 'Bebeğin Gelişimi ve Hastalıkları' kısmında Minik Peri tarafından paylaşıldı.

 1. Minik Peri

  Minik Peri Bölüm Yöneticisi

  Bebeğin fiziksel ve duygusal gelişimi açısından özellikle ilk 6 ay bebeğin anneyi emerek beslenmesi gerekmektedir. Ama bazı nedenlerden dolayı bazı anneler bebeklerini sürekli biberon ile beslemek zorunda kalmaktadırlar. Biberon ile beslemenin bebek açısından olumlu yönleri de bulunmaktadır.

  Biberon ile beslemeyi anne dışındaki aile büyükleri de yapabilmektedir. Biberon kullanımını gerçekleştirmek için baba da gayret gösterip bebek ile arasındaki bağı kuvvetlendirebilir. Babanın bebeğe seslenmesi, göz teması kurması ve ona dokunması duygusal ve fiziksel açıdan fayda sağlayacaktır.

  Biberon kullanımı ile anne bebeğe tam anlamı ile bağımlı kalmaz; böylelikle anne bebek bakımının getirdiği zorlukların üstesinden daha kolay gelebilir. Cinsel hayatına önem veren çiftler doğum sonrasında cinsel hayatlarına rahat bir şekilde devam edebilirler.

  Biberon kullanımı aynı zamanda başka ortamlarda anneye kolaylık sağlar. Müsait olmayan ortamlarda bebeğini emzirmek zorunda kalan anne adayları arasında başka ortamlarda kendini rahat hissetmeyenler olabilir. Annenin emzirme konusunda yaşadığı fiziksel ve psikolojik sorunlar konusunda anne sorunsuz bir şekilde biberondan yararlanarak bebeğini besleyebilir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş