1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Bayram şekeri seçerken nelere dikkat etmeli

Konu, 'Soralım Öğrenelim' kısmında Nursena tarafından paylaşıldı.

 1. Nursena

  Nursena Admin

  Bayram şekeri alırken nelere dikkat etmeliyiz malum kısa bir süre sonra kurban bayramı. Bundan sonrasında yine bayramlarımız olacak gelecek olan misafirlerimiz için alışverişlere çıkılır mutlaka bayram şekeride alınır.Sizlere uzmanından bayram şekeri alırken nelere dikat etmelisiniz konusunda çok önemli bilgileri aktarıyorum.
  [​IMG]
  Kurbanda Yada Ramazanda Bayram şekeri alırken nelere dikkat etmeli?

  Kalite Birliği Derneği Başkanı Mustafa Karaman, Ramazan Bayramı için şeker alırken TSE belgesi olmayan ve üzerinde son kullanım tarihi yazmayan ürünlerin tercih edilmemesi uyarısında bulundu.

  Mustafa Karaman, yazılı açıklamasında, Ramazan Bayramı alışverişlerinin en önemli gıda maddelerinden baklava, çikolata, şeker ve lokum gibi ürünleri satın alırken tüketicilerin dikkatli olması gerektiğini belirtti.

  AÇIKTA SATILAN ÜRÜNLERİ ALMAYIN
  Bayram öncesinde birtakım ''işini bilen'' satıcıların özellikle maliyeti düşürmek ve daha fazla kazanç elde edebilmek adına tüketicilerin can güvenliğini düşünmeden hareket edebileceklerini ileri süren Karaman, alışveriş yaparken dikkat edilmesi gereken hususları şöyle sıraladı:

  ''Şekerli ürünlerde kullanılan glukoz ve fruktoz oranlarına dikkat edilmesi, açıkta satılan ürünlerin satın alınmaması, ambalajı açılmış ürünlerin kesinlikle satın alınmaması, sadece bayram öncesi şeker satışı yapanlardan alışveriş yapılmaması, rengi solan, ambalajı yoğun ışık altında kalmaktan dolayı renk değişimine uğrayan ürünlerin satın alınmaması, güvenilen ve bireysel tüketicinin güvenini kazanmış kurumsal markaların tercih edilmesi gerekir.''

  SON KULLANMA TARİHİNE DİKKAT
  Karaman, bayramı misafirlerine ve aile fertlerine zehir etmek istemeyen tüketicilerin, kaliteye önem vermeleri ve mutlaka tüm ürünlerde TSE belgesi aramaları gerektiğini ifade ederek, ''TSE belgesi olmayan ve üzerinde son kullanım tarihi yazmayan ürünlerin tercih edilmemesi gerekiyor. Mübarek bayramlarımızı rant ve aldatma aracı olarak görenlere asla fırsat vermemek, biz tüketicilere karşı aldatma ve kandırma projesi uygulamayı düşünenlere imkan vermemek hepimizin elindedir'' dedi.
   

  Ekli Dosyalar:

 2. I$ık

  I$ık Gümüş Ufağı

  Fiyatına dikkat ederim markasına dikkat ederim. Bu tür ürünler zaten bayat olur :) yani tarihi eski olur senede 2 defa satılan ürün türleridir o nedenle dikkatli olmak gerekli canım.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş