1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Bayram Şekeri Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Konu, 'Sosyal Konular' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Mübarek Ramazan ayının son arefesi ve bayram kapımızı çalmak üzere, bayram alışverişleri bugün daha da hareketlenecek özellikle, Bayramların olmazsa olmazlarımızdan ikram etmek için olsun hediye götürmek için çocukları sevindirmek için bayram şekeri tercih edilmekte.Son zamanlarda ne yazık ki Bayram şekeri üretiminde ekser sağlıksız ve hijyenden uzak olarak yapılan bir takım markaların imalatları ve ürünlerini görüyoruz.
  [​IMG]
  Peki Bayram Şekeri Alırken Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?

  Bayram şekerini satın alırken mutlaka son kullanma tarihlerini kontrol etmelisiniz özellikle son kullanma tarihi geçmiş yada belli olmayan şekerleri almayınız.

  Bunun yanı sıra bilinen büyük alışveriş merkezlerinden şeker alırken bunu ihmal etmeyiniz.

  Bayramların olmazsa olmazı şekerler ve çikolataları alırken bir hayli dikkat etmek gerekmektedir.Bayramda ziyaretçilerimize ikram sırasında büyük bir önem taşıyan çikolata ve şekerleri alırken dikkat etmeniz gerekenler kısaca şöyle;Alacağınız çikolata ve şekerlerin mutlaka son kullanma tarihine mutlaka bakın.Açıkta satılan ürünlerden alıp tüketim yapmayın.Yapışkan, mat görünümlü ve ambalajsız satılan şekerler kesinlikle alınmamalı.Şekerler ağızda yakıcı bir tat, çözündüğünde ise renk vermemeli.Çikolatalar yağ içeriğinden dolayı mideyi rahatsız etmemeli ve damakta yağlılık hissi bırakmamalı.Çikolataların yüzeyinde beyazlaşmış tabakanın olmaması gerekiyor.
   

  Ekli Dosyalar:

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş