1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Bayan kayık yaka kazak modeli anlatımı

Konu, 'Hırka ve Kazaklar' kısmında mavimelek tarafından paylaşıldı.

 1. m

  mavimelek Yeni Üye

  2012 kayık yaka kazak modeli
  kayık yaka kazak modeli ayrıntılı,
  bayan kayık yaka kazak modeli anlatımlı

  Sizleri hemen bu güzel kayık yaka kazak modeliyle başbaşa bırakıyoruz çok şık görünnen bir kazak modeli şimdiden elelrinize sağlık marifetli bayanlar kolay gelsin...

  Kazağımızın Yapılışı

  Gerekli Malzemeler

  2744 (4 Yumak),
  Şiş No: 4.0
  Beden: 36
  Örgü Şekli: Düz örgü, ters örgü, 1+1 lastik örgü, torba lastik


  Torba Lastik
  1.sıra: 1 ilmek düz örülür, iplik arkaya geçirilir, 1 ilmek şişe örmeden alınır, iplik örgünün ön tarafına geçirilir, 1 ilmek düz örülür, iplik örgünün arka kısmına geçirilir, 1 ilmek şişe örmeden alınır…şeklinde sıra tamamlanır.
  2.sıra: 1 ilmek düz örülür, örülmeden alınan ilmek düz örülür, iplik örgünün arka kısmına geçirilir, 1 ilmek şişe örmeden alınır, iplik örgünün ön kısmına geçirilir, 2.sırada örülmeden alınan ilmek düz örülür, iplik örgünün arka kısmına geçilir, 1 ilmek örmeden şişe alınır…şeklinde sıra tamamlanır.
  3.sıra: 2.sıradan itibaren örnek tekrar edilir.

  Kazağımızın Arkası
  176 ilmek başlanarak 3 cm torba lastik örülüp, düz örgüye geçilir. Her iki taraftan 3 ilmek düz örülür, 2 ilmek beraber alınarak 1 ilmek kesilir, her düz sırada 9 defa aynı şekilde 1’er ilmek kesilirken, 10 defa 3 ilmek beraber alınarak 2’şer ilmek kesilip, 118 ilmeğe düşülür. Beden boyu 42 cm örülerek ilmekler ortalanır ve ortadaki 28 ilmek bir defada kesilerek örgüye 45+45 ilmek şeklinde 2 parça halinde devam edilir. Yaka tarafından her düz sırada 6+8+ 3 defa 2+4+10 ilmek kesilirken, beden boyu 45 cm de kol evi için bir taraftan 2 ilmek örülür, 2 ilmek beraber alınarak her düz sırada 11 defa 1’er ilmek kesilir. Beden boyu 51 cm de ilmekler sıfırlanır.

  Kazağımızın Önü
  62 ilmek başlanarak 3 cm torba lastik örülüp, düz örgüye geçilir. Her iki taraftaki 7’şer ilmek; 3 ilmek düz, 1 dolama, 2 ilmek beraber alınarak 1 ilmek kesilir, 1 ilmek düz, yanındaki ilmekten 1 ilmek artırılır…şeklinde örülürken, ortada kalan 48 ilmek düz örülür. Her düz sırada 19 defa aynı işlem tekrarlanarak toplam 100 ilmeğe ulaşılır. Beden boyu 32 cm örülerek yaka için ilmekler ortalanır ve ortadaki 12 ilmek bir defada kesilir. Kalan ilmekler 44+44 şeklinde 2 parça halinde örülür. Yaka tarafından her sırada 1 defa 2 ilmek kesilir. Her düz sırada yaka tarafından 20 defa 1’er ilmek daha kesilerek yaka oyuntusu yapılır. Beden boyu 45 cm olduğunda kol evi için bir taraftan 2 ilmek örülür, 3 ilmek beraber alınarak 2 ilmek kesilir…şeklinde her düz sırada 11 defa 2’şer ilmek kesilir. Beden boyu 51 cm de ilmekler sıfırlanır.

  Kazağın Kolları
  80 ilmek başlanarak 2 cm torba lastik örülüp, düz örgüye geçilir. 16 cm olduğunda her iki taraftan, her düz sırada 23 defa 3 ilmek örülür, 2 ilmek beraber alınarak 1 ilmek kesilir şeklinde…1’er ilmek kesilir. Kol boyu 50 cm örülerek her düz sırada her iki taraftan 14 defa 3 ilmek örülür, 2 ilmek beraber alınarak 1 ilmek kesilir…şeklinde 1’er ilmek kesilir. Kol boyu 62 cm örülüp, kalan 6 ilmek bir defada kesilerek bitirilir.
  Kolun yan tarafından şişe 100 ilmek çıkarılır, 2 cm 1+1 lastik örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Kolun diğer tarafına da aynı işlem uygulanır.
  Diğer kol da aynı şekilde örülür. Kolların yan taraflarındaki 16 cm’lik düz bölümleri üstüste getirilerek dikilir.

  Kazağın Hazırlanışı
  Bedenler omuz uçlarından dikilir.
  Kollar; kol evinden aşağı 21 cm dikilmeden açık bırakılır. Bedenin alt kısımında kalan 24 cm birbirine dikilerek bitirilir.
  Yaka; yaka etrafından misinalı şişe 142 ilmek çıkarılır. 2 cm 1+1 lastik örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.
  [​IMG]
  İyi Günlerde Giyin [​IMG]
   
 2. F

  Fıstık Yeni Üye

  Bu sene kayık yaka kazaklar herkezce tercih ediliyor
   
 3. E

  Esram Yeni Üye

  Kışın kayık yaka hiçbirşey giyemiyorum ben üşürüm
   
 4. Murat

  Murat Yönetici

  Hangi renkler derseniz bu yıl moda olan turuncu tonların da ve koyu eflatun tonları tercih edilmeli.
   
 5. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Iyi bir anlatim icin tesekkur ederiz, forumda bayan uyelerin ilgisini cekecektir. Moda her sene degisiyor.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş