1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Batık Tırnak Tedavisi Nasıl Gerçekleştirilir?

Konu, 'El ve Ayak Bakımı' kısmında Küçük Tırtıl tarafından paylaşıldı.

 1. Küçük Tırtıl

  Küçük Tırtıl Yeni Üye

  Tırnağın fazla kesilmesi, ucu sivri ayakkabı giyme ya da tırnağı yanlış kesme gibi işlemleriniz sonucunda tırnak batması sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Ayağınıza uyum sağlamayan ve ayak yapınıza uygun olmayan ayakkabı kullanımları sonucunda da batık tırnaklarla karşılaşma olasılığınız bulunmaktadır.

  Tırnaklarınızı dibinden kesmek ya da fazla uzatma gibi alışkanlıklarınızı bir kenara bıraktığınız sürece bu sağlık sorununuzdan kısa sürede kurtulabilirsiniz.

  Batık tırnaktan kurtulmak için tırnağınızı düz kesmelisiniz. Tırnak kenarlarınız ne kadar düz olursa tırnağınızın batma olasılığı da o kadar az olmaktadır.

  Pedikür yaptırırken ya da kendiniz pedikür yaparken tırnağı yüzeyden değil de tırnak altından kaldırarak törpülemelisiniz.

  Özellikle dar ve sivri burunlu ayakkabılar beğenilmekte ve ayak yapısı uygun olmasa dahi tercih edilmektedir. Bu durumda tırnak batması sorunu yaşamanız kaçınılmaz olmaktadır. Ayakkabı seçimi işte bu noktada son derece önem kazanmaktadır.

  Yuvarlak burunlu ve ayağınızın tarak yapısına uygun ayakkabı tercihinde bulunmanız yerinde bir tercih olacaktır. Tırnak batması sorunu yaşıyorsanız bu durum ile baş ederken sıkı ve pamuklu olmayan çoraplardan uzak durmanız gerekmektedir.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Tırnak kesiminin de burada önemi büyük. Tırnaklarınızı düzenli ve güzel kesmelisiniz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş