1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Başarılı olmak ile ilgili birkaç kompozisyon örneği

Konu, 'Eğitim Öğretim' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Kim istemez ki bulunduğu konumda kalmak ve yükselmek, başarının anahtarı detaylarda gizlidir bu nedenle sizlere başarı ile ilgili örnekleme yaparak kompozisyon örnekleri hazırladık.

  Başarı ile ilgili Kompozisyon örnekleri kısaca şöyle;

  1. Örnek;

  Başarılı olmanın yolu sabırla çalışmaktan geçer. Özellikle kendimizi bilerek çalışmalı ve bol bol tekrar yapmalıyız. Çünkü biz uyusak bile beynimiz çalışmaya devam eder ve bilgilerimizi güncellemeye çalışır. Bilgilerimizi doğru bir şekilde belleğimizde kodlarsak onları kalıcı hale getirmiş oluruz. Böylece iş ve eğitim hayatında daha başarılı oluruz.

  Çalışmadan iyi sonuçlar elde edemeyiz. En basit bir işi hak edebilmek için bile çok çalışmak gerekir. Çalışan insan her alanda başarılı olur. Çalışan insanın emeği zayi olmaz. Çalışan bir şekilde karşılığını bulur. İleride iyi bir meslek sahibi olabilmek için her gün çalışmalı ve hedefimize ulaşmak için çaba sarf etmeliyiz.

  Okulda kazandığımız her yeni bilgi, geçtiğimiz her bir sınıf bizi iyi bir mesleğe ulaştıracak adımlardır. Bu adımlar doğru bir şekilde atmalı, eğitim hayatımızı iyi bir şekilde değerlendirmeye çalışmalıyız. Nitekim ileride bu güzel günleri tekrar yakalayamayacağız ve belki de iş ev arasında giden rutin bir hayatta boğulacağız. Bu güzel günleri okuyarak ve çalışarak geçirirsek ileride saygın ve iyi bir iş sahibi olur, çalışmalarımızın karşılığını alırız.

  Başarılı olabilmek için zamanında çalışmalıyız. Geç kalmış çalışma insanı başarılı yapmaz. Bu nedenle başarının anahtarı çalışmak ve planlamaktır. Bir şeyi planlayarak çalışırsanız o şeyde başarılı olmamanız mümkün değildir.

  2. Örnek.

  Başarılı olmanın yolu, ilk başta çalışarak daha sonra tekrar yaparak olur.Tekrar yaparsak işlediğimiz konuları hatırlamış oluruz..Biz uyusak bile, beynimiz uyumaz.O sürekli çalışır. Gerekli olan bilgileri ayırır, tabii biz ona ayır dersek..

  Başarılı olmak istiyorsak her zaman, sık sık tekrar yapmalıyız..İleride iyi bir meslek sahibi olmak istiyorsak çalışmalıyız..Çalışmadan hiçbir şey elde edemeyiz..Tabii ki çalışmanın yolları da var..Nasıl çalışıp iyi bir meslek sahibi oluruz? Bu sorunun cevabı, 6.sınıfta, 7.sınıfta ve 8.sınıfta girdiğimiz SBS’lerin ortalamaları alınıp, hangi liseye gideceğimiz belli olur. Neden güzel bir işte çalışmayalım ki? Kim istemez ki güzel bir işte çalışmayı.aşarının yolu çok çalışmaktan geçer, çok çalışırsak ileride avukat, doktor, öğretmen olabiliriz Bu mesleklere sahip olursak ta mutlu oluruz..Tabii bundan da önemlisi para kazandıran bir meslekten çok kendi sevdiğimiz ve daha başarılı olabileceğimiz bir mesleği yapabilmemiz için çalışmalıyız..unun için her biri bir aşama olan dersleri iyi öğrenmemiz, öğrendiğimiz bilgileri ilerideki hayatımız da kullanacağımızı göz ardı etmeden aşamaları birer birer geçmeliyiz ve başarıyı elde etmeliyiz.

  Başarılı bir insan olmayı herkes ister ama başarıya ulaşmak için adımlarımızı yerinde ve zamanında atmamız ve her adımın hakkını vermemiz gerekir. Ancak o zaman belirlediğimiz hedefe ulaşabiliriz.

  Yazan : Nesibe AYAŞ
   
 2. s

  smıler <3 Misafir

  çok güzel,teşekkürler sınav olcazda :( :/
   
 3. y

  yaren kula Misafir

  denemelerim sayesinde başarıya ulaştım
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 24 Ekim 2014
 4. çok güzel bir site tavsiye ederimmm
   
 5. Başarı sabır demektir. Biz eğer sabırlıysak ve düzenli bir şekilde çalışıyorsak zaten başarı kendi gelir. Hepimiz biliyoruz ki çalışmadan hiç bir sonuç elde edemeyiz. En basit bir işi bile başarmak istesek çalışmamız gerekir. Çalışan insanın emeği boşa çıkmaz. eğer ileride iyi bir meslek sahibi olmak istiyorsak her zaman çaba sarf etmemiz gereklidir.

  Bugün okulda, dershanede veya başka bir yerde öğrendiğimiz her bilgi bizim temelimizi oluşturan birer adımdır. Bizler bu adımları en doğru şekilde atmalı eğitim hayatımızı en güzel ve doğru şekilde değerlendirmeliyiz. Nitekim biz ileride bu güzel günleri belki yakalayamayacağız. Ev ile iş arasında geçen rutin bir hayatımız olacak.

  Kısacası başarılı olabilmek için zamanında çalışmalıyız. Unutmayın ki geç kalan insan hiçbir zaman istediği rütbeye ulaşamaz. Bu nedenle başarının anahtarı çalışmak ve planlamaktır.


   
 6. c

  ccccc1666 Misafir

  Çok güzel yapanın ellerine sağlık:) suuuupeeer
   
 7. E

  EDA SUEDA Misafir

  ÇOK güzel:p bende başarılı olmak istiyorum
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 8 Mart 2015
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş