1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Başarılı Baba Olmak İçin Öneriler

Konu, 'Pratik Bilgiler' kısmında elnur tarafından paylaşıldı.

 1. elnur

  elnur Yeni Üye

  baba-olmak.jpg

  Başarılı baba olmak istiyorsunuz ve bunu nasıl başaracağınız konusunda herhangi bir fikriniz yok mu? O halde sizler için tavsiye edeceğim önerilere göz atmaya ne dersiniz?

  Başarılı baba olmak için;

  *Çocuğunuzla konuşmalısınız. Başarılı babalar çocukları ile bol bol konuşup onları dinlerler. Çocuğunuzla hem pozitif hem de negatif anlamda konuşabilirsiniz. Böylece çocuğunuz ileride kendini sürekli geliştirecektir. Bu nedenle tv izlemek, bilgisayar başında vakit geçirmek yerine çocuğunuzla bol bol konuşun.

  *Çocuğunuzla baş başa vakit geçirin. Ailece vakit geçirmenizin yanı sıra çocuğunuzla baş başa vakit geçirmeyi ihmal etmeyin. Baba/ kız ya da baba/ oğul haftanın ya da ayın belirli günlerinde çocuğunuzun sevinçlerini ya da üzüntülerini paylaşarak onunla özel anlarını paylaşma tercihinde bulunun.

  *Çocuğunuzla vakit geçirirken kesinlikle onu fazlasıyla şımartmayın. Kurallar oluşturun ve çocuğunuzun bu kurallara uyması için çaba harcayın.

  *Çocuğunuza her istediğini vererek onu şımartmayın; çünkü bu durumda çocuk hayattan gerçek dışı beklentiler içerisine girebilir.

  *Onların diliyle sevginizi belli etmeyi ihmal etmeyin. Her yaş döneminde çocukların sevgi dili farklıdır. Onlara sevgi dili ile yaklaşın.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Başarı disiplin gerektirir, düzen sahibi insanlar yaşam mücadelesinde disiplini kendilerine ilke edinmeliler.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş