1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Baş Ağrısının Sürpriz Tetikleyicileri Nelerdir?

Konu, 'Hastalıklar ve Tedavileri' kısmında denizfeneri tarafından paylaşıldı.

 1. d

  denizfeneri Yeni Üye

  Başınız ağrıyor ama neden başınız ağrıdığı ile ilgili olarak herhangi bir düşünceniz yok mu? Size yardımcı olma mı ister misiniz? Yaptığım araştırma sonucunda baş ağrısını tetikleyen bilinmeyen faktörleri sizlerle paylaşmak istedim.

  İşte farkına varmadan baş ağrısı problemi ile karşılaşmanıza sebep olan etkenler şunlardır:

  *Patron: İşyerinize yaklaştıkça başınız ağrıyorsa buna patron korkunuz sebep olabilmektedir.

  *Sıcak havalarda başınız daha sık ağrıyabilir hatta migreniniz varsa migren sorununuz sıklaşabilir.

  *Bazı güçlü kokularda baş ağrısı tetikleyicileri olarak bilinmektedir. Bunlar arasında güçlü parfüm ve çiçek kokuları en belirgin kokular olarak bilinmektedir.

  *Saçları sıkı bağlamak (at kuyruğu ) ya da topuz yapmak da kimi zaman başınızın ağrımasına sebep olabilmektedir.

  *Cinsel ilişki ya da kimi zaman günlük yaptığınız egzersizler baş ağrısı problemi ile karşı karşıya kalmanıza sebep olmaktadır.

  *Kambur oturmak, çok alçak ya da çok yüksek ekrana bakmak, arkalığı düzgün olmayan sandalyeye oturmak, omuz ile kulak arasında telefon koymak gibi sebeplerde başınızı ağrıtabilir.

  *Brie, mavi peynir, feta, çadar, mozzarella, parmesan ya da İsveç peyniri gibi yıllanmış peynir tüketimlerinde bulunmak da zaman zaman migreninizi tetikleyebilmektedir.


  *Kırmızı şarap ve birtakım likörleri tüketirken bu içecek türlerinin baş ağrısı problemi yaratabileceğini ununtmamanız gerekmektedir.

  *Söğüş et beyne kan akışını hızlandırdığından dolayı kimi zaman başınızın ağrımasına sebep olabilmektedir.

  *Öğün atladığınızda, sigara kullandığınızda, kafein içerikli yiyecek ve içecek tüketimlerini arttırdığınızda, stresli ortamlarda bulunduğunuzda baş ağrısı sorununuz artar.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş