1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Baş Ağrısından Korunmak İçin Neler Yapılmalıdır?

Konu, 'Her şeyin Başı Sağlık' kısmında Rabba tarafından paylaşıldı.

 1. R

  Rabba Bölüm Yöneticisi

  Sık sık başınız mı ağrıyor? Ben de baş ağrısı problemi ile baş edemeyenler arasında olduğum için sizlerle baş ağrısı problemlerimiz için neler yapabileceğimizi araştırdım. Haydi, hep beraber baş ağrısı problemlerimizle nasıl baş edeceğimizi öğrenelim.

  Öncelikle stresli bir ortamda iseniz strese sebep olan nedenleri ortadan kaldırmanız gerekebilir ya da stresli ortamlardan uzak durmanız gerekmektedir.
  [​IMG]
  Vücudunuzun ihtiyacı olan suyu günlük olarak tüketmeniz gerekmektedir (8 bardak).

  Baş ağrısına yakalanma riskinizi en aza indirmek için ayrıca sağlıklı ve dengeli beslenmeniz gerekmektedir. Sağlıklı ve düzenli beslenerek enfeksiyon riskinizi en aza indirmek, kas yapısı, damar ve sinirlerinizin güçlenmesini sağlamak sizin baş ağrısı problemi ile daha az karşılaşmanızı sağlayacaktır.

  Sigara dumanına maruz kalmak da baş ağrısı problemi oluşturmaktadır. Bu nedenle sigara dumanı olan ortamlarda baş ağrısı sorunu yaşamamak için havalandırma yapılmalı ve sigara içilen ortamlarda uzun süreli kalınmamaya çalışılmalıdır.

  Göz ve koku kaynaklı baş ağrısı problemi yaşamamak için bulunduğunuz ortam daima iyi havalandırılmalı ve iyi ışıklandırılmalıdır.
   

  Ekli Dosyalar:

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş